• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    ARTYKUŁY

    Wydanie nr: 2(154)/2025

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    3 dni temu  24.04.2025, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Oprogramowanie do zarządzania malarnią proszkową.

    Komputerowy system wspomagania lakierni został opracowany specjalnie na potrzeby lakierni proszkowej. Przy projektowaniu systemu szczególny nacisk został położony na łatwość obsługi, a przy tym realizację najważniejszych zadań w lakierni. 

    System wyposażony jest w dedykowany magazyn farb wraz z identyfikacją kartonów. Przy wprowadzaniu farb do magazynu system automatycznie numeruje poszczególne kartony, ułatwiając ich identyfikację w czasie procesu malowania. Funkcja ta daje możliwość sprawdzenia na bieżąco ilości farby w poszczególnym kartonie oraz sygnalizowania niskich stanów magazynowych. 
    Proces malowania został maksymalnie uproszczony, zawierając tylko wybór farby przeznaczonej do malowania oraz wprowadzanie ilości zważonej farby po zakończeniu malowania.
    Dużą zaletą systemu są automatycznie tworzone statystyki i raporty dla poszczególnych zleceń. Każde malowanie jest kontrolowane pod kątem wydajności według normy producenta. Wszelkie przekroczenia wydajnościowe są zaznaczane graficznie, dając możliwość szybkiej oceny poszczególnych zleceń.

    ReklamaŚT - electriscoatings 24.04 - 24.10 Julian
    Aplikacja zawiera możliwość wprowadzania zleceń produkcyjnych. Każde zlecenie produkcyjne może być powiązane z różnymi plikami zapisanymi na serwerze. Szczególnie przydatne jest to, gdy przeprowadza się dokumentację fotograficzną zlecenia, dając możliwość w szybki sposób powrócić do historii zlecenia. Aby ułatwić zarządzanie zleceniami, został wprowadzony harmonogram, w którym można dodawać zlecenia na poszczególne hale/linie. Na bieżąco można kontrolować stan wykonywanych zleceń oraz określić czas poświęcony na wykonanie zlecenia. 
    System zawiera również rejestr dokumentów wydania WZ powiązany ze zleceniami oraz moduł wysyłki wiadomości SMS informujący klienta o wykonanym zleceniu. A wszystko spersonalizowane pod lakiernię proszkową.
    Sercem systemu jest otwartoźródłowy sieciowy silnik bazodanowy, dzięki któremu możliwa jest praca sieciowa wielu osób równocześnie. Możliwe jest na bieżąco sprawdzanie stanu wykonywanych zleceń w harmonogramach.
    Aplikacja jest wyposażona w rejestr zamówień na zakup, który umożliwia tworzenie zamówień z ich automatyczną wysyłką mailem do kontrahenta w postaci załącznika PDF. Jeśli w czasie wykonywania zlecenia jest niski stan farby, to lakiernik może w prosty sposób dodawać farbę do listy zapotrzebowania, a ta informacja pojawi się u osoby odpowiedzialnej za zamówienia i jednym kliknięciem może ona wykonać zamówienie na brakującą farbę.
    System zawiera moduł ofert, dzięki któremu można w łatwy sposób przygotowywać oferty dla klientów i automatycznie wysyłać je e-mailem.
    Nowością w aplikacji jest moduł szablonów wyliczeniowych, dzięki któremu można wprowadzić dowolny wzór powierzchni malowanych i podać tylko wymiary, a system sam liczy pole powierzchni elementów malowanych. Każdy pomiar powierzchni elementów można przypisać do konkretnego zlecenia i wyliczyć sumę powierzchni wszystkich detali w konkretnym zleceniu. 

    Bit-Soft
    e-mail: biuro@bit-soft.pl