• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Fundusze unijne

    Wydanie nr: 4(126)/2020

    Artykuły branżowe

    Fundusze unijne

    ponad rok temu  07.09.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3

    Zauważmy przy tym, że wspomniane „ponadregionalne powiązanie kooperacyjne” może mieć dowolną formę współpracy przedsiębiorstw, o ile:

    • obejmuje min. pięciu przedsiębiorców;
    • działalność dotyczy uczestników w pokrewnych sektorach lub współpracy między członkami w procesie tworzenia produktów o komplementarnym charakterze;
    • w składzie członków/uczestników są podmioty z co najmniej dwóch województw, w tym przynajmniej jednego z makroregionu Polski Wschodniej;
    • funkcjonowanie tej współpracy ma miejsce od minimum roku;
    • koordynator zarządzający powiązaniem posiada siedzibę na terytorium RP.

    Dofinansowaniem można objąć m.in. następujące koszty:

    • nabycie albo wytworzenie środków trwałych;
    • roboty i materiały budowlane (do 10% łącznej wartości kosztów kwalifikowalnych);
    • Reklama
      ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    • nieruchomości (do 10% łącznej wartości kosztów kwalifikowalnych);
    • nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-­how oraz innych praw własności intelektualnej, które są niezbędne do wdrożenia własnych lub nabytych wyników prac B+R (do 10% łącznej wartości kosztów kwalifikowalnych).

    Zwłaszcza dla noszących się z zamiarem realizacji większej inwestycji istotna będzie informacja, że maksymalna kwota dofinansowania projektu może wynieść nawet do 20 mln PLN.
    Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem wsparcia dla swoich firm, we współpracy z partnerem naszego wydawnictwa, warto kierować pytania na adres kancelaria@capitalpartner.pl. W ten sposób można uzyskać nieodpłatną zindywidualizowaną informację na temat możliwości dofinansowania projektu. Warto bowiem pamiętać, iż na finiszu możliwości ubiegania się o dotacje z pewnością pomocne może okazać się, oprócz dobrych pomysłów, także doświadczenie, które pozwoli nie tylko nie zaprzepaścić podejmowanej próby, ale również przełoży się na wzrost skuteczności przy aplikowaniu – wszak szansa na poprawkę może szybko się nie powtórzyć. Warto przy tym pamiętać, iż sama realizacja projektów będzie mogła trwać jeszcze do ok. 2022/2023 roku (zgodnie z zasadą n+3), jednak aby to było w ogóle możliwe sam wniosek o dofinansowanie trzeba złożyć już teraz. Warto mieć też na uwadze, że jest to jedna z ostatnich możliwości realizacji projektu z tak wysokim udziałem dofinansowania w nakładach inwestycyjnych.

    Michał Musierowicz*
    kancelaria@capitalpartner.pl
    www.capitalpartner.pl 

    *O autorze 
    Partner zarządzający jednej z wiodących firm doradczych. Od ponad 15 lat specjalizuje się w zakresie wykorzystywania funduszy europejskich, głównie pozyskiwania finansowania dla innowacji technologiczno-produktowych, a także prowadzenia prac B+R. W tym czasie osobiście prowadził lub nadzorował inwestycje o łącznej wartości ok. 1 miliarda złotych.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Michał Musierowicz*

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...