ITM Polska 2014: biznes na międzynarodową skalę
W Poznaniu zakończyły się targi ITM Polska, o których z pewnością można powiedzieć: to była bardzo udana edycja. Wystawcy ocenili pozytywnie ilość odbytych rozmów handlowych, a także zainteresowanie ich ofertą 16 728 zwiedzających, którzy zjechali do Poznania z 23 krajów.
W tym roku w Poznaniu na targach ITM Polska widać było potencjał gospodarczy wielu branż - ekspozycja targów, wraz z debiutującym Forum Odlewniczym Focast, zajęła powierzchnię aż dziewięciu pawilonów. Zainteresowani ofertą wystawców goście musieli poświęcić na zwiedzanie ekspozycji targowej niejeden dzień.
Targi z rozmachem
W ramach sześciu salonów tematycznych (Mach-Tool, Metalforum, Welding, Hape, Surfex oraz Nauka dla Gospodarki) oraz Forum Odlewniczego FOCAST wystawiały się firmy z 30 krajów. W poznańskich halach prezentowana była oferta od obróbki skrawaniem, utrzymania ruchu i oprogramowania CAD/CAM, poprzez lakiernictwo, odlewnictwo, metalurgię i hutnictwo, hydraulikę, pneumatykę i napędy, po ofertę polskich instytutów badawczych.
- Muszę powiedzieć, że nie ma znaczenia czy jesteśmy na targach w Niemczech, czy w Stanach Zjednoczonych, czy tu w Poznaniu - nie widzimy różnicy - powiedział Janusz Nagórka, prezes firmy Pol-Sver. - Targi ITM Polska są imprezą na skalę światową.
Zaufanie do silnej marki
Na tegoroczne targi ITM Polska oraz Forum Focast zarejestrowali się goście m.in. z Australii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, USA, Węgier czy Włoch. Na stoiskach padały konkretne zapytania, część urządzeń z ekspozycji została sprzedana podczas trwania targów. Potwierdziło to fakt, że targi ITM Polska mają wymiar typowo biznesowy.
Komentarze (0)