- Mamy odczucie, iż poziom targów z roku na rok jest coraz wyższy - mówi z kolei Hans-Jörg Wössner z firmy acp. - Tematy rozmów dotyczyły inżynierii procesowej, technologii medycznych, mikrotechnologii, mechatroniki, jak również zagadnień oczyszczania powierzchni przed malowaniem.
- Naszym głównym celem udziału w targach było podtrzymanie dobrych relacji z dotychczasowymi klientami, jak i pozyskanie nowych kontaktów - dodaje Alexander Nix z działu ochrony powierzchni Stockmeier Chemie. - Ponadto, ważne jest, aby widzieć co dzieje się w ogólnie rozumianym przemyśle, tak aby móc koordynować nasze działania z innymi partnerami.
Kierunki rozwoju
Spośród wielu rozmów wyłoniło się kilka trendów w technologii oczyszczania. Dla przykładu, coraz większy nacisk kładzie się na procesy postępowania z pozostałościami osadów po obróbce powierzchni, jak również coraz jaśniej wyznaczane są cele do jakich dąży się w zakresie oczyszczania. Podobnie jak kontrola czystości, bardzo ważny stał się monitoring grubości powłoki zanieczyszczeń. Wymogi klientów kierują się ku zautomatyzowanym systemom kontroli ilości zanieczyszczeń. Wielu zwiedzających zatrzymywało się także w miejscach prezentujących systemy oczyszczania rozpuszczalnikami. - Odporność na działanie rozpuszczalników staje się coraz ważniejsza wszędzie tam, gdzie wymagane jest bardzo precyzyjne oczyszczanie - stwierdza Steffen Säcker z firmy Safechem Europe.
Forum Ekspertów
Forum Ekspertów na targach parts2clean przyciągnęło bardzo dużą liczbę zainteresowanych. Po raz pierwszy wykłady w trybie symultanicznym były tłumaczone na język angielski. Liczba uczestników - 1765 - była rekordowa w stosunku do poprzednich edycji. Słuchacze mogli poszerzyć własną wiedzę z zakresu oczyszczania powierzchni, inżynierii procesowej, kontroli czystości procesów, jak i wielu innych.
Kolejne targi parts2clean odbędą się w Stuttgart Exhibition Centre (Niemcy) w dniach 22-24 października 2013 roku. Więcej na www.parts2clean.com.
Doris Schulz
Komentarze (0)