• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(63)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Malowanie proszkowe profili aluminiowych

    W sierpniu 2009 roku firma ADAL uruchomiła w firmie ALIPLAST z siedzibą w Lublinie, w pełni zautomatyzowaną, linię do malowania proszkowego profili aluminiowych.

    Firma ALIPLAST została założona w 2002 roku przez Jana Kidaja, obecnie pełniącego funkcję prezesa zarządu. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i zachowaniu wysokiej jakości oferowanych produktów, stała się jednym z liderów w branży systemów profili aluminiowych. Nowa malarnia proszkowa, nadzorowana bezpośrednio przez dyrektora operacyjnego Ryszarda Flasińskiego, jest częścią nowoczesnego kompleksu magazynowo-produkcyjnego, zbudowanego w lubelskiej specjalnej strefie ekonomicznej.



    Detale w buforze przed gniazdami malowania proszkowego.



    Manipulator z pistoletami automatycznymi Corona APA 951.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Malarnia składa się z obszarów realizujących następujące procesy: załadunek detali, przygotowanie powierzchni - myjka taktowa 4-strefowa, suszenie po myciu, malowanie proszkowe w dwóch gniazdach, polimeryzacja farby w piecu, rozładunek detali. Instalacja posiada także własną stację wody demi oraz oczyszczalnię ścieków. Malowane przedmioty transportowane są automatycznym, dwutorowym przenośnikiem typu Power&Free. Automatykę poszczególnych urządzeń realizują sterowniki PLC Siemens połączone siecią Industrial Ethernet. Dodatkowo, w dyżurce personelu malarni znajduje się komputer z pełną wizualizacją pracy całej instalacji. Umożliwia on także wprowadzanie parametrów pracy przenośnika, myjki, suszarki oraz pieca polimeryzacji. W sieci znajduje się też moduł umożliwiający monitorowanie pracy instalacji przez serwis ADAL-a za pomocą internetu. Sterowanie przenośnika Power&Free realizowane jest przez sieć AS-i, dzięki czemu wyeliminowano skomplikowane okablowanie. Każda trawersa, na której zawieszane są malowane detale ma swój numer identyfikacyjny. Po załadunku detali na trawersę, operator wprowadza do systemu za pomocą panelu operatorskiego informację o numerze trawersy, na jaki kolor mają być pomalowane detale, oraz numer gniazda proszkowego, do którego system ma ją skierować. Przenośnik transportuje detale do myjki, gdzie są poddawane natryskowemu trawieniu i obróbce bezchromowej preparatami firmy Chemetall. Przedmioty myte, zawieszone na przemieszczanej na przenośniku trawersie, zajmują pozycje w kolejnych strefach myjki. W czasie natrysku trawersa wykonuje ruch oscylacyjny. Zapewnia to równomierne natryskiwanie płynów na całej powierzchni profili.

    Pomiędzy strefami myjki znajdują się drzwi, automatycznie otwierające się podczas przejazdu detali. Po przygotowaniu powierzchni, detale suszone są w suszarce, a następnie skierowane do buforów przed gniazdami malowania zgodnie z programem zadanym na etapie załadunku.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...