W ostatnim czasie nastąpiło wiele technologicznych zmian w przemyśle mebli tapicerowanych. Szczególny nacisk kładzie się na jakość, cenę, wytrzymałość i wygląd gotowego produktu. Według nowych technologii musi się produkować szybciej, korzystniej cenowo, nie wielkim nakładem energii i zachowaniem wszystkich norm ochrony środowiska.
Więcej i szybciej - nie może być sprzeczne z rosnącą odpowiedzialnością w miejscu pracy i ochroną zdrowia.
W zakładach produkujących meble tapicerowane, w ostatnich latach została wzmożona praca z klejami i cieczami, których chemiczny i fizyczny skład w trakcie obróbki, wymusza szczególne zachowanie i obserwacji. Często te substancje są nanoszone za pomocą instalacji ciśnieniowych, przez co uwalniane części lotne tych substancji powodują wysoki stopień zagrożenia pożarowego i wybuchowego. Przy intensywnym wdychaniu doprowadzić mogą do stałego zdrowotnego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego prawidłowo i dobrze obliczony nawiew świeżego powietrza i wyciąg oparów z pomieszczenia produkcyjnego jest oczywistym założeniem w celu uniknięcia zagrożenia
System nalewu i odzysku ciepłego powietrza - SCHUKO Typ ZG 178
Techniczne rozwiązania muszą być zaplanowane zgodnie z obowiązującymi polskimi normami.
W tych założeniach będą podane minimalne ilości wymiany powietrza, które są konieczne przy przerobieniu określonej ilości szkodliwych środków tak aby stężenie w powietrzu owych środków nie zostało przekroczone. Takie rozwiązanie mogą zaoferować Państwu tylko fachowe firmy, poprzez wieloletnie doświadczenie i techniczne Know-how.
Przygotowanie projektu
Przed planowaniem uzgodnić i omówić z użytkownikiem ważne dane techniczne i fakty jak np.
Na podstawie otrzymanych danych firma projektująca zdobędzie od producentów środków chemicznych klejów czy farb, karty techniczne i certyfikaty mówiące o składzie chemicznym wyżej wymienionych substancji. Są to niezbędne dane do wyliczeń ilości powietrza , krotności wymiany powietrza jak i w celu zachowania zabezpieczeń przeciwpożarowych i eksplozyjnych.
Inżynierowie planów technicznych obliczają wymagającą objętość powietrza, która potrzebna jest do odciągnięcia zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia i uzupełnienia w równomiernej ilości.
Komentarze (0)