• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(53)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Urządzenia Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Przelotowe, zawieszkowe urządzenie do obróbki strumieniowo-ściernej do wielkogabarytowych odlewów, z optymalną ochroną przed zużyciem

    Stale rosnące wymagania dotyczące wydajności i trwałości procesu produkcji wysokiej jakości żelaznych odlewów wymuszają stosowanie najbardziej nowoczesnej techniki produkcji. Przykładem może być wyposażenie nowej oczyszczalni w przelotową, zawieszkową instalację do obróbki strumieniowo-ściernej firmy Rösler, która pracuje szczególnie ekonomicznie dzięki wytrzymałej konstrukcji, wysokiej elastyczności oraz zoptymalizowanemu czyszczeniu ścierniwa. Producentem jest TechnoGuss Tangerhütte GmbH.

    570304.jpg

    Detal obrabiany.

    Firma TechnoGuss Tangerhütte GmbH produkuje z żeliwa z grafitem pasemkowym i z żeliwa sferoidalnego, jak również z nisko- i wysokostopowych materiałów żeliwnych ponad 5000 różnych elementów konstrukcyjnych o masie od 50 kg do 10000 kg. Są one stosowane na przykład zarówno w silnikach okrętowych, przekładniach, w armaturze i w pompach, jak i w ogólnym budownictwie maszyn. W bieżącym roku przedsiębiorstwo zainwestowało w nową oczyszczalnię odlewów, której centralnym elementem jest przelotowa, zawieszkowa instalacja do obróbki strumieniowo-ściernej RHBD 45/50-T, wyprodukowana przez firmę Rösler Oberflächentechnik GmbH. - Bez wydajnej instalacji do obróbki strumieniowo-ściernej nie można ekonomicznie produkować wysokiej jakości części z żeliwa. Firma Rösler nie zaproponowała najtańszej oferty, ale ofertę o najlepszym stosunku ceny do jakości. Wybierając tę ofertę postąpiliśmy słusznie - twierdzi dr Jamshid Yektai, dyrektor zarządzający przedsiębiorstwa TechnoGuss Tangerhütte.

    570306.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wstępnej i wykańczającej obróbce strumieniowo-ściernej można poddawać elementy o ciężarze od 50 kg do 10 000 kg.

    Konstrukcja do ekstremalnych obciążeń

    Koncepcja i wyposażenie nowej podwieszanej, przelotowej instalacji do obróbki strumieniowo-ściernej o powierzchni podstawowej 6 x 6 metrów, przy wysokości wiązki 5000 mm, są przystosowane do specjalnych wymogów panujących w odlewniach. I tak, komora robocza jest wykonana w całości ze stali manganowej o bardzo dużej wytrzymałości. W obszarach szczególnie obciążonych są zamontowane wymienne płyty ze stali manganowej, dodatkowo zwiększają odporność na zużycie. Siedem wysoko wydajnych kół rzutowych typu Hurricane® H 42, każdy z napędem o mocy 22 kW, zapewnia śrutowanie odlewów z intensywnością, jaka jest wymagana dla zapewnienia wydajnego procesu o powtarzalnych wynikach. Optymalną lokalizację kół rzutowych w komorze obróbki strumieniowo-ściernej firma Rösler określiła na podstawie przestrzennej symulacji obróbki strumieniowo-ściernej. Do zasilania instalacji różnymi co do wielkości, ciężaru i kształtów odlewami wykorzystywany jest żuraw halowy w oczyszczalni. Maksymalny ciężar wsadu wynosi 20 t. W strefie obróbki strumieniowo-ściernej ustalone są trzy pozycje, w których następuje obrotowy ruch zawieszek z obrabianymi odlewami. Tak powstałe kąty padania ścierniwa na detal zapewniają zarówno podczas zgrubnej obróbki wstępnej, jak i obróbki wykańczającej, która służy do homogenizacji zewnętrznej powierzchni, równomierną obróbkę – nawet w przypadku skomplikowanych kształtów i umieszczonych głęboko wcięć.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...