• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(60)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.07.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3




    Manipulatory - widok od strony zewnętrznej kabiny.



    Długo trwało wypracowywanie modelu malarni, jaki byłby najodpowiedniejszy do specyfiki produkcji w firmie. Większość metalowych szaf jest składanych przed procesem nakładania powłok, jest więc w nich sporo zagłębień, które muszą być idealnie pomalowane, stąd też pomysł zainstalowania manipulatorów funkcjonujących na zasadzie 3D. Zanim podjęto finalną decyzję o zakupie kabiny i aplikacji, wykonano wiele prób i testów, odwiedzono też kilka firm, które mają zamontowane podobne urządzenia. Inwestycja była realizowana w ramach projektu, sponsorem którego był przewodniczący RN Henryk Owsiejew, kierownikiem projektu prezes Zarządu Roman Kaleta, a realizatorami ze strony Malow: Wacław Pankiewicz, Tadeusz Kaszkiel, Zdzisław Borysewicz, Sebastian Kuczyński, Jan Jankowski, Mieczysław Jasiński.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Jeden z gotowych produktów.

    Ostatecznie, w skład linii malowania automatycznego wchodzą standardowo: stanowisko zawieszania, linia przygotowania powierzchni w procesie fosforanowania żelazowego (jest ona przystosowana również do nanoceramiki wg technologii Henkel), suszarka, tunel schładzania, kabina malarska automatyczna wraz z systemem odzyskowo-wentylacyjnym i przeciwpożarowym, piec, tunel schładzania po wypalaniu, stanowisko zdejmowania, sterowanie – całość spięta przenośnikiem podwieszonym o ruchu ciągłym. Przygotowanie powierzchni realizowane jest w myjce, która ma 34,5 metra długości, zastosowane jest tu automatyczne dozowanie. Po procesie mycia z fosforanowaniem, następuje fosforanowanie żelazowe, po czym dwa płukania wodą sieciową i na końcu płukanie czystą wodą demi. Na życzenie inwestora zdublowano wszystkie układy filtracyjne. Poza tym wanny są tak skonstruowane, aby ułatwić proces czyszczenia. Po wyjściu detali z myjki, trafiają one do suszarni (20,5 m długości), po czym do tunelu schładzania (10 m długości), no i do kabiny malarskiej.




    Wacław Pankiewicz w swoim biurze.

    Najbardziej spektakularną częścią malarni jest właśnie kabina, która jest jedną z największych w Polsce pod względem liczby zastosowanych pistoletów napylających. Jest ich 35 plus jeden do dopylania ręcznego (w rogach elementów szaf). - Liczba ta, potwierdzona wcześniej przeprowadzonymi testami, wynika z wielkości i rodzaju malowanych przedmiotów oraz trudności prawidłowego ich pokrycia farbą – dodaje W. Pankiewicz. Charakterystyczną cechą tej kabiny jest zastosowanie dwóch manipulatorów wgłębno-nadążnych (na ogólną liczbę 7).

    Producent mebli metalowych

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...