• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(82)/2013

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    - Wytworzona warstwa fosforanowa zwiększa przyczepność powłok malarskich do podłoża i w połączeniu z powłoką farby proszkowej zapewnia odporność antykorozyjną detali stalowych - informuje Tomasz Feliks, szef produkcji Elsteel Poland Sp. z o.o. - W Ozimku mamy do dyspozycji dwie kabiny lakiernicze. Jedna kabina firmy ITW Gema przeznaczona jest wyłącznie dla malowania w kolorze RAL 7035 (metoda CORONA - sześć pistoletów automatycznych oraz jeden ręczny), a druga dla pozostałych kolorów (metoda TRIBO). Skoro atutem naszych produktów jest modułowa koncepcja, to dla zagwarantowania powtarzalności jakości produktów, za każdym razem malujemy próbki przed właściwym procesem technologicznym. Każdy produkt ma też swą kartę produkcji. Identyfikowaniu jakości służą różnego rodzaju informacje, które zapisują szefowie zmiany (m.in. rodzaj produktu, ilość, numer zlecenia). W razie wątpliwości weryfikujemy uzyskane kolory z próbkami, które przechowujemy w specjalnej szafie wzorcowej. To w niej wykwalifikowana kadra porównuje zgodność pomalowanej próbki z wzorcem.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Liniowy system transportu.

    W pistolecie proszek jest ładowany elektrycznie na skutek tarcia (metoda TRIBO) albo przez układ kaskady wysokonapięciowej z elektrodą umieszczoną na wylocie z pistoletu (metoda CORONA). Rozpylony z pistoletu w kierunku detali proszek jest przyciągany do nich elektrostatycznie, w wyniku czego przywiera stabilnie do powierzchni.

    Jak wiemy, technologia malowania farbami proszkowymi umożliwia wykorzystanie proszku prawie w 100% dzięki możliwości jego odzyskiwania w specjalnych kabinach i powtórnego użycia. Wydajność lakierni w Ozimku wynosi 0,86 kg farby/mkw. malowania obustronnego, co jest bardzo dobrym wynikiem. Odzyskiem malowane są zwykle profile szaf modułowych.

    Liniowy (podwieszany) system transportu (od strefy załadunku, przez suszarnię, po kabiny lakiernicze, piec i wreszcie rozładunek) jest zamknięty i działa z szybkością 1,5 metra/minutę. Piec do polimeryzacji liczy 10 metrów długości. Wygrzewanie produktów trwa zwykle 15 min. Proces utwardzania powłoki następuje w piecu przelotowym w temperaturze 180 stopni Celsjusza.




    Kabina lakiernicza do malowania metodą TRIBO.

    - Grzałki pieca są elektryczne i największą dziś naszą bolączką jest ograniczenie mocy przyłącza elektrycznego - oznajmia Antoni Stonoga, prezes zarządu Elsteel Poland Sp. z o.o. - Po prostu dostawca energii nie jest w stanie dostarczyć nam jej więcej i z tego też powodu kolejną inwestycją będzie budowa nowej siedziby. Rokrocznie notujemy zwiększone zapotrzebowanie na nasze produkty. Już teraz zatrudnienie wzrosło do 140 osób, podczas gdy rok temu wynosiło 100 osób. Póki co, "podkręcamy" wydajność lakierni, choć oczywiście zakup nowej będzie nieodzowny.

    Na wyposażeniu zakładu produkcyjnego znajdują się nowoczesne centra obróbcze CNC do gięcia i wykrawania elementów.

    Rafał Dobrowolski

    Fot. Rafał Dobrowolski

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...