• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(39)/2006

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.01.2006, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 3

    Nanotechnologia znajduje zastosowanie w dziedzinie uszlachetniania powierzchni. Wszystkie wyroby ze znakiem NP® zawierają w sobie najnowsze doświadczenia z dziedziny badań nanotechnologicznych.

    Sposób oddziaływania tych technologii na różnego rodzaju wyroby został potwierdzony przez badania laboratoryjne i udokumentowany nadaniem stosownych certyfikatów. Stosowanie wyrobów z rodziny nanopool® usprawnia utrzymanie obiektów w czystości i dobrej formie. Wpływa to także na przedłużenie ich żywotności.

    W procesie nanotechnologii chodzi o zbadanie i zauważenie najmniejszych drobinek w świecie atomów i molekuł. Przełomem w dziedzinie wtargnięcia do nanokosmosu było wynalezienie mikroskopu rastrowego. Przy pomocy tego urządzenia po raz pierwszy można było obserwować ruch poszczególnych atomów i molekuł. Od tego momentu nauka była w stanie stworzyć systemy, posiadające właściwości typowe dla systemów biologicznych, jak np. samoorganizacja, samoprodukcja, zdolność dostosowawcza oraz kontynuacja.

    13nanotech_perd_bunt_ausschnitt.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Nano-lakier tworzy na powierzchni metalu nanopowłokę grubości kilkudziesięciu nanometrów, która zabezpiecza powierzchnię przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych

    Poprzez zmianę struktury na płaszczyźnie atomowej zostały wynalezione nowe materiały, które według dotychczasowych wyobrażeń nie miały prawa istnieć: szyby okienne, które się nie brudzą, metale, które nie pokrywają się rdzą, dachówki, na których nigdy nie porośnie mech ani nie zatrzyma się brud, chłodziarki, w których nigdy nie powstanie pleśń oraz materiały tekstylne, odpychające każdą plamę jakby była to kropla wody na woskowanej powierzchni.

    W technikach obróbczych i uszlachetniających powierzchnię bardzo ważną rolę odgrywają materiały uniwersalne, znajdujące zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w dziedzinie użytkowej. Ze względu na ich właściwości preferowane są materiały o strukturze nanotechnologicznej, zapewniające nadanie powierzchni właściwego wyglądu optycznego i zagwarantowanie właściwości mechanicznych, elektronicznych oraz adaptacyjnych. Wielkie znaczenie odgrywa tutaj chemiczna modyfikacja cząsteczek powierzchni oraz uzyskanie przez to specjalnych pożądanych właściwości tworzących permanentne rozwiązania, chroniące powierzchnię nie tylko przed zabrudzeniami, lecz również przed korozją oraz posiadające odporność na uszkodzenia mechaniczne.

    13nanotech_flughafen.jpg

    Działanie zabezpieczeń nanopool® oparte jest o modyfikację składu cząsteczkowego powierzchni. Uszlachetnianie powierzchni polega na poddaniu powierzchni zmodyfikowanemu przez firmę procesowi Solgel, w którym na bazie hydrolizy i reakcji kondensacyjnych na powierzchni, tworzą się nanometryczne struktury dwutlenku krzemu. Podczas działania procesu (dzięki polimeryzacji) poszczególne cząsteczki struktury dwutlenku krzemu łączą się z podłożem.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...