• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(29)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.05.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 3 z 5

    Po wejściu w życie nowych przepisów poważnym problemem stanie się organizacja i wyposażenie techniczne stanowisk pracy oczyszczarek w terenie.

    Coraz częściej spotyka się na budowach próby izolowania stanowisk pracy oczyszczarek poprzez stawianie namiotów foliowych bądź brezentowych. Osłony stanowią też ochronę środowiska przed pyleniem podczas obróbki strumieniowo-ściernej, "przetryskami" farb oraz ochrony konstrukcji przed opadami atmosferycznymi, wiatrem i roszeniem, a czasem - zbyt niskimi temperaturami, uniemożliwiającymi zakończenie prac remontowych i budowy obiektów.

    Oczyszczarki w terenie


    Stawia się też prowizoryczne wiaty i ogrodzenia składane lub nie, a podłoże izoluje się w różnoraki sposób w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pyłów i ścierniw oraz zanieczyszczeń. Aby zebrać odpad ścierniw z podłoża, stosuje się na przykład grube folie i brezenty jako osłony i wykłada się je zużytymi taśmami gumowymi z transporterów taśmowych lub wykłada płytami i foliami.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W przypadku mostów i wiaduktów oraz podobnych konstrukcji dla umożliwienia oczyszczania powierzchni metodą strumieniowo-ścierną, spawania, metalizacji natryskowej i malowania - obok zasłon używa się platform podwieszanych (np. platformę modułową systemu ARCO firmy SPINDER). Agregat może być zamontowany na naczepie samochodowej, specjalnym samochodzie terenowym, platformie kolejowej bądź na barce lub pontonie. Jak twierdzi jego producent - firma ECS Inc., produkowane są wersje wytwarzające ciąg odsysający o wydajności 28-113 m3/min o podciśnieniu 686 mm słupka Hg. Separator z wkładką magnetyczną oczyszcza do 11 ton/h ścierniwa niemetalowego i zasila od jednej do kilku oczyszczarek poprzez lej samowyładowczy, pozwalając na ich ciągłą pracę. Napęd agregatu może być elektryczny lub spalinowy.

    Okresowa regeneracja ścierniw w terenie jest od dawna realizowana z powodzeniem na budowach za granicami naszego kraju. Jako przykład można podać recykling okresowy Garnetu (granatu) na terenach budów wykonywanych na przykład w Australii z zyskiem - jak twierdzi producent urządzenia - pozwalającym spłacić koszty zakupu tego separatora już po zużyciu około 30 ton Garnetu!

    Urządzenie do okresowej separacji zanieczyszczeń, to przeważnie takie samo urządzenie, jakie posiada każda komora, przystosowane do transportu lub przestawiania. Nie posiada ono mechanicznego lub pneumatycznego systemu zbierania zanieczyszczeń spod krat podłogowych kabiny oraz bez automatycznego zasypywania zbiornika oczyszczarki, czyli bez obiegu zamkniętego, pozwalającego na cyrkulację ścierniwa.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...