• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(29)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.05.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 4 z 5

    Załadunek zużytego ścierniwa i zanieczyszczeń do okresowo działającego separatora zanieczyszczeń dokonuje się poprzez zasypywanie ręczne przy użyciu szufli, zmiatania do leja zasypowego pionowego transportera kubełkowego separatora (np. firmy Munkebo) lub do usytuowanej po środku pola pracy oczyszczarek. Mozliwe jest zebranie i podanie zanieczyszczonego ścierniwa do separatora w sposób pneumatyczny, stosując rodzaj odkurzacza przemysłowego, którego zbiornik jest jednocześnie zasypnikiem grawitacyjnym separatora (np. firmy Norclean).

    Separator zawsze powinien być sprzężony z filtrem wychwytującym najdrobniejsze cząstki pyłów, ze względu na przepisy BHP (§ 5 do 7) i wymagania ochrony środowiska.

    Schemat działania samego separatora z kubełkowym lub pneumatycznym zasypywaniem zanieczyszczonego ścierniwa pokazuje rysunek 1. Typowy separator jak widać na rys. składa się z leja zasypowego, pionowego transportera kubełkowego lub przewodu pneumatycznego transportu strumienia ścierniwa zassanego przez to urządzenie oraz zasypnika grawitacyjnego, skierowującego zanieczyszczone ścierniwo do wnętrza lekko pochylonego i wolno obracającego się walca perforowanego o oczkach rzędu około 5 mm, który zatrzymuje w swym wnętrzu płytki zendry, rdzy i zanieczyszczeń usuniętej farby i odprowadza je wzdłuż osi bębna na zewnątrz. Ścierniwo przelatuje natomiast przez otwory w płaszczu bębna i opada na system sit wibracyjnych z klapami spiętrzającymi na końcu ustawionych lekko skośnie, a pomiędzy nimi zastosowany jest przedmuchiwanie sprężonym powietrzem strumienia opadającego ścierniwa w celu wydmuchania z niego drobnych cząstek zbytnio rozbitego ścierniwa.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W oczyszczarkach pneumatycznych przeznaczonych do czyszczenia aluminium, metali kolorowych i ich stopów jak też stali nierdzewnej, dodaje się dodatkowo na drodze oczyszczanego ścierniwa wkładkę filtra magnetycznego zbudowanego z prętów elektromagnesu lub obracających się walców, w którego wnętrzu znajduje się elektromagnes działający tylko na połowie powierzchni zewnętrznej tych bębnów. Cząstki pyłu zawierającego żelazo i rdzę przyczepiają się do powierzchni magnesu i oddzielają od niego w innym sektorze separatora, tam gdzie nie działa już magnes, a oczyszczone ścierniwo opada swobodnie na sita wibracyjne i jest następnie separowane w sposób mechaniczny. Oczyszczone ścierniwo opada do leja zasypowego oczyszczarki lub silosa albo zbiornika zapasowego ścierniwa. Przy zasypie ścierniwa regenerowanego uzupełnia się straty nowym ścierniwem w ilości porównywalnej do powstałego odpadu ścierniwa.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...