• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(58)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.03.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Strona 2 z 4

    693c02.jpg

    Rury w hydroelektrowni o średnicy 6,5 m są co jakiś czas przemalowywane. Po obróbce strumieniowo-ściernej oraz sprawdzeniu ewentualnych uszkodzeń, nakłada się powłokę o nazwie HUMIDUR ML (bezrozpuszczalnikowa farba epoksydowa). Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na ścieranie. Nałożona dwukrotnie daje w konsekwencji grubość około 1,5 mm. Dopasowany dwukomponentowy system aplikacji zapewnia Duomix 333. Źródło: WIWA

    Zwiększona wydajność dzięki innowacyjnej technologi aplikacji

    Metodą zwiększenia wydajności aplikacji farb wodorozcieńczalnych jest zastosowanie odpowiedniej dyszy wyposażonej w wysokowydajną turbinę. Do niedawna tego typu farby były nakładane przy pomocy tzw. procesu rotacyjno-napylającego. Polegał on na tym, iż pierwsza warstwa nakładana jest przy pomocy szybkoobrotowych atomizerów, druga zaś z użyciem standardowych pistoletów aplikacyjnych. Pierwszy etap nakładania atomizerem prezentował wydajność około 65 proc., pistolety zaś pracowały na poziomie efektywności 30 proc. Nowy system szybkoobrotowych atomizerów pozwala na wysokowydajne nałożenie zarówno pierwszej, jak i drugiej warstwy. Dodatkowym atutem jest brak wad związanych z różnicami koloru pomiędzy napylaniem dwiema różnymi metodami.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Bezpieczny dla środowiska naturalnego proces zabezpieczeń antykorozyjnych przy pomocy lakierowania proszkowego

    Często rozpatrywaną alternatywą zabezpieczeń antykorozyjnych jest lakierowanie proszkowe, które to daje grubszą warstwę ochronną przy jednokrotnym malowaniu, jak również jest bardziej sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Chemiczne przygotowanie powierzchni przed lakierowaniem proszkowym jest ściśle związane z warunkami w jakich będzie przebywał pomalowany detal. Dla przykładu, kiedy mamy do czynienia ze średnio agresywnym środowiskiem korozyjnym – kategoria C1 lub minimalnym zagrożeniem korozją – kategoria C2 jak na obszarach wiejskich, wystarczającym procesem jest odtłuszczenie oraz fosforanowanie cynkowe lub żelazowe. Jeśli natomiast detal będzie przebywał w środowisku miejskim lub strefach nadmorskich z unoszącymi się w powietrzu drobinami soli czy też w korozyjnym środowisku kwaśnym z udziałem SO2 – kategoria korozji C3 - zaleca się stosowanie podwójnej warstwy lakieru proszkowego. Pierwsza warstwa jest typowym podkładem antykorozyjnym, zaś kolejna dekoracyjna powinna posiadać grubość min. 60 µm. Kiedy natomiast stal jest oczyszczona i odtłuszczona za pomocą śrutowania, dla kategorii C1 oraz C2 można zastosować pojedynczą warstwę lakieru, zaś dla kategorii C3 aplikuje się dwie warstwy: każda o grubości minimum 80 mikrometrów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...