Rzeczywiste dane dotyczące wydajności statków pokrytych powłoką Intersleek 1100SR w ciągu ostatnich 10 lat pokazują, że farba ta obniżyła rachunki za paliwo o 8 miliardów dolarów i zredukowała emisję 41 milionów ton dwutlenku węgla.
Wolna od biocydów powłoka antyporostowa zrewolucjonizowała branżę powłok, gdy została wprowadzona na rynek przez AkzoNobel w 2013 roku i od tego czasu została zastosowana na ponad 3000 statków.
Ze względu na wysoką wydajność technologii bez biocydów, popyt na nią wzrósł gwałtownie w ciągu ostatnich 18 miesięcy, ponieważ właściciele statków pracują nad zmniejszeniem emisji CO2 w celu spełnienia nowych przepisów dotyczących emisji dwutlenku węgla i poszukują sprawdzonych rozwiązań.
W ubiegłym roku Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) ogłosiła nowe cele w zakresie emisji dwutlenku węgla dla floty, które obejmują 20% redukcję emisji do 2030 r., 70% redukcję do 2040 r. w porównaniu z poziomami z 2008 r. oraz ostateczny cel zerowej emisji netto do 2050 r.
Pionierski Intersleek 1100SR był pierwszą na świecie powłoką przeciwporostową niezawierającą biocydów, wyposażoną w opatentowaną technologię uwalniania śluzu, która zwalcza mikroporosty na kadłubach statków.− Nasza przełomowa seria Intersleek wyznaczyła nowe standardy wydajności i zrównoważonego rozwoju w przemyśle morskim, jeśli chodzi o powłoki bez biocydów − powiedział Chris Birkert, menedżer segmentu powłok morskich AkzoNobel.
Komentarze (0)