• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(51)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.01.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Redukcja długości cyklu produkcyjnego w procesach lakierowania

    Wiele czynności ręcznych w procesach lakierowania polega na oklejaniu i osłanianiu przed zamalowaniem albo nanoszeniu szablonów. Te zadania maskujące mają często bardzo duży udział w długości cyklu produkcyjnego. W jaki sposób przemysłowe lakiernie mogą zredukować czas na zadania maskujące i nad rozwojem jakich produktów się pracuje - czasopismo fachowe „Besser Lackieren” chciało uzyskać informacje od niektórych oferentów produktów maskujących.

    W lakierniach różne czynności maskujące są codziennością. Do nich zalicza się nanoszenie osłon i maskownic standardowych, mocowywanie wcześniej wykonanych osłon dla prac częto powtarzanych, częściowe maskowanie niektórych elementów konstrukcyjnych, jak i zdejmowanie demaskowanie po procesie lakierowania. Te prace mają często znaczący udział w długości cyklu produkcyjnego w lakierni. Pod względem nakładu pracy i wymagań należy wprowadzić rozróżnienie pomiędzy firmami lakierującymi usługowo a przedsiębiorstwami lakierniczymi względnie wewnętrznymi oddziałami zajmującymi się lakierowaniem, które w większości lakierują produkty seryjne.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Duże wyzwanie dla zakładów lakierujących na zlecenie

    Zakłady lakierujące na zlecenie codziennie są konfrontowane z nowymi zadaniami, których nie można zaplanować na dłuższy czas. Są to więc zadania, które muszą być wykonywane szybko i wydajnie - mówi Winfried Kasper, prezes firmy Kaspertechnic GmbH ze Stockheim i zaleca lakierniom lakierującym usługowo zabezpieczenie wystarczająco dużej palety produktów maskujących. Umożliwia to poprawę elastyczności i dyspozycyjności przy przyjmowaniu zleceń i zapewnia skracanie czasu trwania cyklu produkcyjnego.

    51219.jpg

    Dzięki standardowym osłonkom i zatyczkom, które są proste w użyciu, lakiernie mogą szybko i korzystnie rozwiązać problemy z maskowaniem.

    - Przy przestrzeniach trudnodostępnych do maskowania, z obszarami trudnymi do określenia pod względem geometrycznym i wymiarowym nie da się (z naszego punktu widzenia) uniknąć zastosowania specjalnych, specyficznych dla danego klienta elementów maskujących. Drogę do prawidłowego maskowania należy rozpocząć od kontaktu ze specjalistą. Chodzi przede wszystkim o szybkość w podjęciu decyzji, w oparciu o fachową wiedzę w różnych dziedzinach lakierowania - mówi Kasper.

    Zapobieganie błędom przez optymalizację procesów

    W lakierniach, które przede wszystkim lakierują wyroby seryjne, ważnym jest, aby już wcześniej podjąć odpowiednie decyzje. Konstruktor wyrobu musi więc na etapie projektowania zaprosić do dyskusji producenta elementów maskujących. Razem powinni wybrać sposób maskowania i określić rodzaj elementów maskujących. Konieczna jest przy tym naturalnie dokładna znajomość procesu produkcyjnego – wszystkie jego zalety i wady. Z punktu widzenia Melanie Andrews (odpowiedzialna za zarządzanie rynkiem Industrie Zentral Europa w Tesa AG) lakiernie przemysłowe mogą zredukować nakład czasu na prace związane z osłanianiem i maskowaniem, jeśli zastosowane produkty są idealnie dostosowane do potrzeb a procesy maskowania są zoptymalizowane, tak aby zapobiegać błędom.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...