
E-SCRUB uzyskuje najwyższy stopień oczyszczania przy najmniejszym spadku ciśnienia – umożliwia to cyrkulację powietrza w 95 proc. W porównaniu z konwencjonalną filtracją mokrą uzyskuje się wyraźną oszczędność energii aż do 78 proc. i odpowiednią redukcję emisji CO2. W dodatku, E-SCRUB wymaga dostarczania do 87 proc. mniej wody i znacząco mniej chemikaliów. Zależnie od produkcji, system elektrostatyczny włącza się i wyłącza automatycznie, co daje dalsze oszczędności energii. Skuteczność oczyszczania powietrza jest maksymalizowana poprzez elektrostatyczne ładowanie i wiązanie mgły lakierniczej w kąpieli rozdzielającej. Niemieckie prawo dotyczące czystości powietrza pozwala na emisję pyłu w ilości 3 mg/m3. Przy pomocy E-SRUBA można tę wielkość zredukować do 0,3mg/m3. W połączeniu z cyrkulacją powietrza natomiast daje ją się w konsekwencji zredukować do 100 razy.
Jakość i bezpieczeństwo produkcji
E-SCRUB umożliwia rezygnację z kompleksowych filtrów mechanicznych i poprzez to zapewnia stałe parametry przepływu powietrza, bez zmian ciśnienia, w kabinie lakierniczej. Jest to podstawowy parametr dla optymalnych warunków produkcji i wysokiej jakości lakierowania. W działaniu E-SCRUB charakteryzuje się znacznie niższym poziomem hałasu oraz łatwością jego obsługi i napraw.
Prosta modernizacja, szybka amortyzacja
Inną zaletą E-SCRUBA jest łatwa i szybka przebudowa istniejących urządzeń. Co więcej, E-SCRUB zbudowany jest ze znacznie mniejszej liczby komponentów niż konwencjonalne filtry mokre. E-SCRUB jest wydajny energetycznie, przyjazny dla środowiska i jest obniżającą koszty alternatywą dla filtrów mokrych i suchych w kabinach lakierniczych. Obniża to znacząco koszty zakładowe a to z kolei zapewnia szybką amortyzację inwestycji.
Katrin Baier
E-mail: katrin.baier@eisenmann.com