• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 2(28)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.03.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    W firmie CNH Polska Sp. z o. o. z Płocka dużą uwagę poświęca się powłokom wykonywanym na produktach New Holland i Case, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu ludzi zajmujących się tym procesem oraz bardzo dobrej współpracy przedstawicieli techniczno-handlowych z takich firm jak Chemetall Polska, Wagner, DuPont, firma Mankiewicz pozwoliły zoptymalizować wszystkie procesy technologiczne w taki sposób, że bardzo wysokie wymagania stawiane produktom pracującym w tak ekstremalnych warunkach, jak prace polowe są tu zachowane.

    Istotną zaletą maszyn rolniczych jest ich niezawodność, wydajność, komfort pracy, lecz jedną z najważniejszych jest odporność korozyjna, a co za tym idzie - estetyczny wygląd po wielu latach eksploatacji, co pozwala na łatwiejszą sprzedaż tego typu produktów na rynku wtórnym i pozwala na łatwiejsze uzyskiwanie kredytów czy leasingu.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W płockim CNH w tym zakresie funkcjonują dwie linie do chemicznego przygotowania powierzchni: myjki tunelowe (w jednej - fosforanowanie cynkowe, w drugiej - fosforanowanie żelazowe z pasywacją).

    Niewątpliwie przejawem bardzo dobrej współpracy było tu pierwsze w Polsce przygotowanie powierzchni pod malowanie systemem Monolayer z niemieckiej firmy Mankiewicz, a doświadczenie i zaangażowanie doradców z Chemetall spowodowało, iż proces ten przebiega zgodnie z wszystkimi założeniami. Wdrożenie przez Chemetall swojej technologii spowodowało, iż zgodnie z zaleceniami prowadzona jest stała kontrola parametrów kąpieli chemicznej, ale także dysz w myjce, jak również bardzo szczegółowa kontrola detali przychodzących do mycia, jak i po przejściu przez myjkę. Ta szczególna dbałość o ten etap całego procesu malowania procentuje potem wysoką jakością powłoki, o czym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach "Lakiernictwa Przemysłowego".

    Oddzielnym etapem tego procesu jest kataforeza DuPont i dwukrotne malowanie detali na aplikacjach Wagnera. Dobra współpraca i wymiana doświadczeń, skracają czas rozwiązywania problemów, które występują podczas tych procesów. Nie muszą więc być rozwiązywane metodą prób i błędów, lecz kontaktami z ludźmi o bogatej wiedzy merytorycznej lub praktycznej. W CNH wiedzę tą zdobywano zarówno podczas wizyt w Belgii, Austrii czy Niemczech, ale także podczas kontaktów z polskimi przedstawicielami związanymi z branżą lakierowania przemysłowego. Było nam niezmiernie miło usłyszeć, że podczas dokonywania inwestycji przydatną formą dotarcia do informacji oraz kontaktów było ich odnalezienie na łamach "Lakiernictwa Przemysłowego".

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...