• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(29)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.05.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

    Strona 1 z 7

    Prace wysokościowe związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym stalowych konstrukcji wsporczych linii elektroenergetycznych najwyższych napięć mają swoją specyfikę. Wymagają zachowania zasady bezpiecznego poruszania się po wysokich obiektach budowlanych (konstrukcjach stalowych) i konieczności specjalistycznego przeszkolenia pracowników, odpowiedniego doboru sprzętu asekuracyjnego oraz trudności w prowadzeniu kontroli jakości wykonawstwa i oceny stanu technicznego obiektów.

    Niezależnie od postępu technicznego i zwiększenia możliwości ruchomych platform i różnych typów rusztowań, istnieją obiekty wysokościowe, które ze względu na rodzaj konstrukcji są poza zasięgiem tradycyjnych systemów dojścia. W takich sytuacjach, jak również do instalacji i konserwacji stałych lub tymczasowych systemów dojść i zabezpieczeń, używany jest sprzęt indywidualnego zabezpieczenia, chroniący przed upadkiem z wysokości i umożliwiający bezpieczne wykonywanie prac remontowo-budowlanych oraz konserwacyjno-malarskich.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Stosowane przez alpinistów w trakcie pokonywania górskich szczytów techniki wspinaczkowe i jaskiniowe zostały w szerokim zakresie zaadoptowane dla potrzeb prac wysokościowych. Alpiniści, zbierając fundusze na wyprawy wysokogórskie, byli od dawna najbardziej wyszkolonymi pracownikami w pracach wysokościowych zatrudnianymi do trudnych i niebezpiecznych prac. Wysoko wykwalifikowani instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu od lat prowadzą specjalistyczne szkolenia wysokościowe, bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz na najnowocześniejszym sprzęcie, zapewniającym bezpieczne poruszanie się na wysokich konstrukcjach. W alpinizmie i w pracach wysokościowych używa się podobnego sprzętu, który w ten sam sposób zabezpiecza i ułatwia poruszanie się w trudnym eksponowanym terenie, ale cele są różne.

    Dla alpinisty opanowanie technik asekuracji jest podstawą sportowego wyczynu i sukcesu, natomiast dla pracownika wysokościowego jest to niezbędne, bezpieczne narzędzie pracy. Prowadzenie prac remontowo-budowlanych w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego trudno dostępnych, wysokich konstrukcji stalowych słupów energetycznych wymaga spełnienia wielu bardzo ważnych warunków związanych w pierwszej kolejności z zachowaniem przepisów BHP:Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 Dz. U. z 1997 nr 129 poz. 844 prace wysokościowe są uznane za szczególnie niebezpieczne i wymagają zastosowania przez pracowników odpowiedniego do rodzaju wykonywanych prac sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości;

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...