• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(36)/2005

    Aktualności i przegląd rynku

    Normy/Prawo

    ponad rok temu  01.07.2005, ~ Administrator,   Czas czytania 14 minut

    Strona 2 z 8

  • nazwę i adres wraz z numerem telefonu osoby wprowadzającej preparat niebezpieczny do obrotu,

  • nazwę handlową preparatu niebezpiecznego,

  • kartę charakterystyki.

    Nie ma formularzy zgłoszeniowych. Poinformowanie może zostać przesłane w dowolnej formie, ale musi zawierać wymagane ustawowo informacje i dołączoną dokumentację w postaci kart(y) charakterystyki (aktualnie w wersji papierowej). Poinformowanie o wprowadzeniu do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej niebezpiecznych preparatów należy przesłać na adres Biura ds. Substancji i Preparatów Chemicznych (ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 8, 91-348 Łódź).

    Biuro do Spraw Substancji i Preparatów Chemicznych pomaga Inspektorowi ds. Substancji i Preparatów Chemicznych w realizacji jego ustawowych zadań.

    Ważne jest również, aby osoby wprowadzające do obrotu produkty lakiernicze zdawały sobie sprawę, że każda reklama preparatu niebezpiecznego, która umożliwia konsumentom nabycie takiego preparatu bez uprzedniego obejrzenia oznakowania na jego opakowaniu, musi zawierać informację o rodzaju lub rodzajach zagrożeń wymienionych na oznakowaniu opakowania.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W ustawie podane są również jednostki odpowiedzialne za kontrolę przepisów ustawy. Zgodnie z art. 33 omawianej ustawy nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy przez osoby wprowadzające substancje do obrotu i stosujące je w działalności zawodowej sprawuje Inspekcja Sanitarna (w pełnym zakresie) oraz:

  • Inspekcja Ochrony Środowiska - w zakresie zagrożeń dla środowiska,

  • Państwowa Inspekcja Pracy - w zakresie nadzoru i kontroli przestrzegania przepisów ustawy przez pracodawców,

  • Inspekcja Handlowa - w zakresie oznakowania opakowań jednostkowych substancji niebezpiecznych i preparatów niebezpiecznych w sprzedaży hurtowej i detalicznej,

  • Państwowa Straż Pożarna - w zakresie właściwego oznakowania miejsc składowania substancji i preparatów,

  • Straż Graniczna i organy celne - w zakresie przestrzegania zakazów określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 31 ust. 1, w części dotyczącej przywozu substancji i preparatów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zakazów określonych w przepisach Unii Europejskiej dotyczących eksportu i importu niebezpiecznych chemikaliów.

    Ustawa o substancjach i preparatach chemicznych dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia następujących dyrektyw Wspólnot Europejskich:

  • dyrektywy 67/548/EWG z dnia 27 czerwca 1967 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych odnoszących się do klasyfikacji, pakowania i etykietowania substancji niebezpiecznych (Dz. Urz. WE L 196 z 16.08.1967) wraz z jej 28 poprawkami,

  • Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...