• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(56)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Autobusy ze stali odpornej na korozję

    Tysiąc autobusów wypuści w tym roku na rynek Solaris Bus & Coach z Bolechowa pod Poznaniem. Pojazdy tej firmy trafiają nie tylko na europejski rynek, ale jeżdżą także po Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zakład dysponuje dwiema nowoczesnymi kabinami lakierniczymi spełniającymi wszelkiego rodzaju wymogi ochrony środowiska. Dziennie opuszcza je siedem całkowicie polakierowanych autobusów.

    Solaris Bus & Coach to polska firma rodzinna. Założyciel Krzysztof Olszewski, wprowadzając w 1994 roku pierwszy niskopodłogowy autobus na polski rynek, stał się pionierem w branży. Dwa lata później Olszewski otworzył własną fabrykę autobusów w podpoznańskim Bolechowie. Od początku produkcji opuściło ją już blisko 4500 autobusów. Obecnie ponad 50 proc. wyprodukowanych autobusów jest eksportowanych, a Solarisy jeżdżą nie tylko w 18 krajach Europy, ale także poza jej granicami. Na początku 2008 roku rozpoczęła się dostawa 225 autobusów miejskich do najbardziej nowoczesnej metropolii świata, Dubaju. Pojazdy trafią również do Aten. Po tamtejszych ulicach kursować będzie 320 autobusów.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Autobusy marki Solaris mają wiele charakterystycznych cech: począwszy od nowoczesnego designu, poprzez zastosowanie do konstrukcji szkieletu stali nierdzewnej, po zastosowanie komponentów najlepszych światowych producentów – mówi Mateusz Figaszewski, kierownik ds. Public Relations z firmie Solaris. - Dodatkowym elementem wizualnym wyróżniającym autobusy marki Solaris jest zielony jamnik, który jest długi i niskopodłogowy, tak jak autobusy oraz jest zielony, ponieważ nasze pojazdy są ekologiczne i przyjazne dla środowiska i pasażerów.

    A jak wygląda sam proces obróbki powierzchni pojazdów? Stal nierdzewna jest wstępnie zabezpieczana antykorozyjnie jeszcze w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej. Następnie szkielet pojazdu, który zostaje przywieziony do Bolechowa, jest dodatkowo zabezpieczany lakierami epoksydowymi.

    - Powłoka farby epoksydowej jest twarda, wykazuje dobre własności mechaniczne i doskonałą odporność na wodę, chemikalia, oleje i wiele rozpuszczalników – wyjaśnia Włodzimierz Kucharski, kierownik lakierni w Solarisie. - Farby epoksydowe mają dobrą przyczepność do stali, dając długoterminową ochronę i ogólnie wykazują lepsze własności mechaniczne niż farby schnące fizyczne.

    W zakładzie są cztery kabiny zamontowane przez firmę Autokabina o wymiarach: 22 m długości, 4 m szerokości i 7 m wysokości każda, z tego dwie służą do przygotowania autobusów do lakierowania, a dwie do samego nakładania powłok. Odbywa się to ręcznie za pomocą pistoletów firmy SATA.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...