• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła
    Strona 1 z 2
    Przed malowanymi powierzchniami stawiane są coraz większe wymagania. Kluczowe ich aspekty obejmują poprawę jakości, ale także coraz większą indywidualność i trwałość. Aby utrzymać swoją konkurencyjność, przedsiębiorstwa prowadzące działalność malarską muszą zareagować na te wymagania szybko i skutecznie, mimo rosnącej presji kosztów. W tym celu niezbędna jest znajomość faktów dotyczących nowych produktów, dalszego rozwoju i nowych trendów w technologii powlekania przemysłowego, a te zostaną zaprezentowane na targach PaintExpo w Karlsruhe 2016.

    6. Międzynarodowe Targi Technologii Lakierowania Przemysłowego PaintExpo w Karlsruhe (Niemcy)



    Malowanie odgrywa decydującą rolę praktycznie we wszystkich gałęziach produkcji przemysłowej. Dla różnych powierzchni musi być spełniona duża różnorodność wymagań funkcjonalnych. Niezależnie od tego czy muszą zostać pomalowane powierzchnie z metalu, czy z tworzyw sztucznych, z drewna, materiałów drewnianych, szkła lub kompozytów, wymagania przewidują zastosowanie procesu malowania o wysokiej jakości, sprzyjającego oszczędności zasobów, elastycznego, przyjaznego dla środowiska i jednocześnie efektywnego ekonomicznie. W dniach od 19 do 22 kwietnia w Centrum Wystawowym w Karlsruhe wystawcy PaintExpo zaprezentują nowe rozwiązania i najnowsze opracowania w tym zakresie - cały przebieg procesu malowania ciekłego, malowania proszkowego oraz technologii coil coating.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Ekologiczna, wydajna obróbka wstępna


    Okres przejściowy dla stosowania produktów zawierających chrom (VI), który nadal jest używany w niektórych przypadkach do wstępnej obróbki aluminium i cynku, w Unii Europejskiej zakończy się w dniu 21 września 2017 roku. Ze względu na to, że zmiana wymaga czasochłonnych i kosztownych środków, niezbędne jest uzyskanie z wyprzedzeniem informacji dotyczących przekształcenia istniejącej instalacji obróbki wstępnej lub wymagania konstrukcji nowego typu. W idealny sposób stanie się to możliwe dzięki PaintExpo. Na gości będą czekać innowacje dotyczące konwencjonalnych procesów obróbki wstępnej na podłożach metalicznych, takich jak fosforanowanie żelazowe i cynkowe, a także systemów nanoceramicznych. Między innymi zostaną przedstawione produkty do czyszczenia i obróbki wstępnej elementów wykonanych ze stali, żelaza oraz aluminium na bazie surowców odnawialnych.


    Uproszczenie procesów malowania


    Optymalizacja energii i zasobów jest nadal problemem wysokiego priorytetu dla przedsiębiorstw z branży malarskiej na całym świecie. Ważną rolę w tym zakresie odgrywają zmiany, które przyczyniają się do uproszczenia stosowanych procesów. Zmiany te obejmują tak zwane systemy jednowarstwowe, ponieważ jeśli dzięki jednej warstwie farby można uzyskać takie same efekty, które uprzednio wymagały kilku warstw, to mogą zostać poczynione znaczące oszczędności materiałów i energii. Na PaintExpo wystawcy zaprezentują odpowiednie systemy malarskie. Kolejnym trendem, dla którego zostaną zaprezentowane rozwiązania, będą farby ciekłe i proszkowe, które oprócz swoich właściwości ochronnych i dekoracyjnych, spełniają również inne funkcje. Są nimi, na przykład, farby o właściwościach samonaprawczych, samooczyszczających, przeciwbakteryjnych, kompensujących temperaturę, odporne na lód i posiadające warstwy fotokatalityczne. W dziedzinie malowania proszkowego, ultracienkie farby proszkowe pozwalają znacznie zmniejszyć ich zużycie dzięki zmniejszonej grubości warstwy - od 25 µm.

    Tagi: targi, Paint Expo,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...