Panel dotykowy zapewniający dostęp do wszystkich parametrów malowania.
Z jednostkami sterującymi zintegrowana jest szafa sterująca.
Szafa sterująca zintegrowana z jednostkami OptiStar zapewnia dostęp do wszystkich parametrów malowania poprzez panel dotykowy w dowolnym momencie. Zainstalowany system rozpoznania detalu przed wejściem do kabiny pozwala na komfortową pracę przy jej obsłudze, optymalizuje cykl wypylania farby przez pistolety oraz automatycznie dostosowuje ich pracę do wysokości każdego detalu. System zdalnego sterowania z tyłu pistoletu ręcznego OptiSelect pozwala na regulację wydatku farby i wybór danego programu. Nie trzeba mieć w zasięgu ręki jednostki sterującej.
Pistolet do ręcznego malowania z pojemnikiem na proszek.
Kabina manualna służy do malowania krótkich serii.Druga kabina to kabina manualna firmy Gwomal, przeznaczona do malowania krótkich serii, do szybkiej zmiany koloru bez odzysku farby. Aby zminimalizować straty proszku, zastosowano urządzenia ITW GEMA OPTIFLEX B z możliwością pobierania farby z kartonu. Dodatkowo wyposażono je w specjalne kubki o pojemności 500 ml, podłączane do pistoletu w miejsce węża proszkowego. Dzięki temu możliwe jest malowanie w wielu kolorach dziennie, bez straty czasu na czyszczenie urządzeń. Głównym dostawcą farb jest DuPont, a także AkzoNobel i Govesan. Obie kabiny są wyposażone w transport mechaniczny zawieszek z malowanymi elementami. Za montaż systemu transportu (zastosowano tu system krzyżowy) odpowiadała firma Monkiewicz. Ona też dostarczyła piec do polimeryzacji. W piecu są trzy szyny jezdne, co pozwala na zwiększenie wydajności produkcji.
Nad prawidłowym przebiegiem procesu malowania i jakością powłok czuwa laboratorium.
System przygotowania powierzchni przed malowaniem proszkowym dostarczyła firma Ultron. Proces prowadzony jest w oparciu o metodę zanurzeniową - w koszach, zgodnie z wymogami Qualicoatu, preparatami firmy Chemetall. Oprócz wanien do pasywacji aluminium, zamontowano również osobne wanny do przygotowania powierzchni (fosforanowania) elementów ze stali, również tej ocynkowanej. Jak wynika z doświadczenia pracowników malarni DAKO, coraz więcej firm zleca malowanie proszkowe detali wcześniej ocynkowanych. Na potrzeby strefy chemicznego przygotowania powierzchni w malarni pracuje półautomatyczna oczyszczalnia ścieków firmy Wigal. Nad prawidłowym przebiegiem całego procesu malowania, jak również jakością powłok, czuwa w pełni wyposażone laboratorium do badania kąpieli chemicznych oraz do niszczących i nieniszczących badań powłok malarskich zgodnie z obowiązującymi wymogami.
Komentarze (0)