Kompleksowa oferta targów ITM INDUSTRY EUROPE już na kilka miesięcy przed wydarzeniem przyciąga wystawców i zwiedzających. Najbliższa edycja zaplanowana na 3-6 czerwca 2025 „stawia” nie tylko na ekspozycję setek firm z różnych gałęzi przemysłu oraz nowoczesne rozwiązania ery cyfrowej, ale przede wszystkim na fachowe doradztwo. To właśnie na targach, korzystając z wiedzy ekspertów i praktyków, pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych otrzymają gotowe recepty na rozwiązanie bieżących problemów.
Rozwiązania na „tu i teraz”
Jak wykazały analizy danych statystycznych zakończonych w czerwcu targów ITM INDUSTRY EUROPE, aż 65% z 14.726 osób, które odwiedziły to wydarzenie, wywodzi się z sektora produkcji.
- Co roku po zakończeniu targów dbamy o kompleksową analizę profilu zwiedzającego ITM INDUSTRY EUROPE. To pozwala nam w kolejnej edycji jeszcze precyzyjniej przygotować naszą ofertę. Wiemy, że znacząca grupa naszych gości reprezentuje przedsiębiorstwa produkcyjne i po rozmowach z nimi umiemy zdiagnozować jakiego typu wiedzy poszukują na targach. Dlatego już mogę zapowiedzieć, że przesłaniem kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie szukanie rozwiązań konkretnych problemów z jakimi mierzą się pracownicy produkcji „tu i teraz”. Zaprosimy fachowców, którzy prezentując faktyczne case studies z własnych przedsiębiorstw będą służyć wsparciem i wiedzą. Oczywiście targi ITM INDUSTRY EUROPE to także hale wypełnione innowacyjnymi i praktycznymi produktami oraz technologiami. Tutaj wyraźnie widzimy trend personalizacji oferty pod indywidualne zamówienia. Na to również mogą liczyć zwiedzający targi
.– zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.Podczas ostatniej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE 38% gości targowych reprezentowało duże przedsiębiorstwa, 32% zwiedzających związanych było z firmami średniej wielkości a 22% z małymi. Dlatego kompleksowa oferta targów będzie odpowiadać na oczekiwania tych wszystkich grup.
- Cieszy nas fakt, że wystawcy już wysyłają zgłoszenia, co pozwala na planowanie mapy targów ze znacznym wyprzedzeniem. W roku 2024 ekspozycję tworzyło ponad 700 wystawców. Najbliższa edycja zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco. Spośród wielu informacji, które docierają do nas z runku, są też optymistyczne prognozy istotne dla firm tego sektora, m.in. nt. spadku kosztów produkcji. W sierpniu polski PMI wzrósł do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, odzwierciedlając wolniejszy spadek produkcji, nowych zamówień i zatrudnienia. Nasi wystawcy z pewnością to odczują. Od wielu tygodni odwiedzamy współpracujące z nami firmy a od jesieni jesteśmy także na wybranych konferencjach naszych partnerów gdzie dodatkowo zbieramy informacje o aktualnych oczekiwaniach branży
- dodaje Anna Lemańska-Kramer.Strefy specjalne
W 2022 roku w sektorze przetwórstwa przemysłowego działało blisko 18 tys. robotów, co oznacza 54 robotów na 10 tys. pracowników tego sektora. Dawało to Polsce szóste miejsce w UE pod względem liczby robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego. Rozwój robotyzacji będzie miał istotne znaczenie dla polskiej gospodarki. Aż 76 procent badanych przedsiębiorstw uważa, że będzie ona miała coraz większe znaczenie dla zachowania konkurencyjności polskich firm. Takie wnioski płyną z raportu „Robotyzacja w Polsce w 2023 roku”, przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Ten trend od kilku lat widoczny jest na targach ITM INDUSTRY EUROPE.
Komentarze (0)