• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(49)/2007

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.09.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 12 minut

    Strona 4 z 6

    Stosowane ścierniwa

    w systemie Kwikblast

    Zależnie od twardości powierzchni materiału czyszczonego i rodzaju zanieczyszczeń dobiera się odpowiednie ścierniwa. Do materiałów twardych stosowanych w przemyśle, oraz do usuwania rdzy, starych powłok malarskich, farb termoplastycznych, graffiti, okładzin gumowych stosuje się skrawne ścierniwa do intensywnej obróbki, takich jak Garnet, elektrokorund, a w przypadku destrukcji żelazobetonu, elektrokorundu zwykłego lub regenerowanego a nawet karborundu (SiC). Do materiałów średnio twardych, jakimi są kamienie, tynki betonowe, drewno i mury ceglane stosuje się drobny Garnet, Oliwin, bardzo rozdrobniony bazalt lub granit. Do materiałów miękkich takich jak szkło, delikatne kamienie (piaskowiec, marmur), miękkie metale, drewno polerowane stosuje się węglany sodu i wapnia w postaci specjalnie spreparowanego ścierniwa, Armex lub kulki i granulat szklany. Do usuwania znaków poziomych na jezdni stosuje się kulki szklane lub granulat szklany. Dopuszcza się do mokrego piaskowania wszelkie dostępne ścierniwa. Ścierniwa te w systemie KWIKBLAST i YORBO, nie muszą być suszone w innych systemach, tak jak piasek, żużel pomiedziowy czy inne ścierniwa zbrylające się od wilgoci zawartej w powietrzu. Optymalnie dobranym jednak ścierniwem do usuwania starych powłok lakierniczych, nawet najtrwalszych, powłok z tworzyw sztucznych i zwietrzałej gumy jest GARNET, posiadający umiarkowaną cenę i dużą wydajność. Znane są już metody odzyskiwania Garnetu, oddzielania go od zanieczyszczeń w celu ponownego jego użycia.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Oczyszczarki Systemu®Kwikblast firmy Quill Falkon posiadają wszelkie wymagane w Unii Europejskiej atesty, dopuszczenia i certyfikaty, takie jak:

    • Certyfikat do pracy w atmosferze grożącej wybuchem i pożarem TÜV i dopuszczające do jej stosowania w strefie zagrożenia wybuchem wydany przez BASEEFA;

    • dopuszczony do prac na platformach wiertniczych przez OFFSHORE EUROPE OIL & GAS EXHIBITION & CONFERENCE;

    • znak bezpieczeństwa CE Ex II 2 G c T 5 II B;

    • odpowiada Dyrektywie Unii Europejskiej 94/9EC Aneks VIII;

    • odpowiada wszelkim regulacjom bezpieczeństwa i poziomu zabezpieczeń;

    • jest urządzeniem antystatycznym, gdyż nie posiada części wirujących ani iskrzących;

    • jest przyjazny środowisku z powodu braku powodowania pylenia i posiadania niskiej głośności w czasie pracy;

    Oczyszczarki typu Kwikblast firmy Quill Falcon, są ponadto bardzo precyzyjne a jednocześnie bardzo trwałe, bo wytrzymują do miliona godzin pracy.

    Wydajność czyszczenia powierzchni Systemem®Kwikblast przy zastosowaniu piasku kwarcowego jest zbliżona do poziomu wydajności suchego piaskowania. Zależy ona od stosowanej wielkości urządzenia, a co za tym idzie od wielkości stosowanej dyszy wysokosci ciśnienia i rodzaju użytego ścierniwa. Oczyszcza się powierzchnię nawet dwukrotnie szybciej przy czyszczeniu GARNETEM. Oszczedza się jednoczesnej przy uzyciu piasku kwarcowego, co najmniej 50% ilości zużywanego ścierniwa w stosunku do piasku. Uzyskuje się podane wydajności czyszczenia powierzchni stalowej (o stanie wyjściowym C lub D według PN EN ISO 8501-1) i wielkości zużycia ścierniwa przy oczyszczaniu do stopnia odreślanego jako: C WAB 10 i D WAB 10 oraz C WAB 10 L, C WAB 10 M, C WAB 10 H oraz D WAB 10 L, D WAB 10 M i D WAB 10 H zależnie od grubości usuwanej rdzy powierzchniowej (L, M i H), według normy amerykańskiej „Guide and Reference Photographs for Steel surfaces Preparated by Wet Abrasive Blast cleaning SSPC – VIS 5/ NACE VIS 9” z 2001 roku. Są to odpowiedniki stopnia oczyszczenia powierzchni stalowych Sa 2½ według PN EN ISO 8501 – 1. Według firmy Quill Falcon uzyskuje się systemem Kwikblast wydajność czyszczenia wyższą od systemu TORBO. Osiaga się wydajność do 18 m2/h, przy zastosowaniu granatu almandynowego (Garnetu) jako ścierniwa. Mniejsze oczyszczarki, zaopatrzone w mniejsze dysze, stosuje się do renowacji zabytków, remontów elewacji, nagrobków, usuwania graffiti, czyszczenia form i kokili oraz usuwania znaków poziomych na jezdni. Stosuje się do zabytków ciśnienie do 4 bar. Duży zasięg węży ze ścierniwem wynoszący do 400 m w poziomie i do 200 m w pionie, lekkość tych urządzeń i małe gabaryty sprawiają, iż są to urządzenia wyjątkowo mobilne. Brak pylenia, poprawia widoczność na stanowisku pracy urządzenia oraz pozwala na stosowanie go nawet w wąskich zakamarkach jak na przykład w lukach i grodziach remontowanych statków. Możliwy jest dodatek inhibitorów korozji do zbiornika roboczego lub płynu do spłukiwania oczyszczonej powierzchni. Obecnie dostawcy farb przemysłowych tacy jak HEMPEL, INTERNATIONAL i inni, posiadają farby na tak oczyszczone powierzchnie, to znaczy z rdzą nalotową.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...