• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(29)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.05.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 3

    Głowice


    Urządzenie śrutownicze z przenośnikiem rolkowym produkcji SCHLICK stosowane jest z bardzo pozytywnymi wynikami również do obróbki drobnych detali, o skomplikowanych kształtach i dlatego trudnych do śrutowania. W firmie SKODA w Mlada Boleslav (Czechy) lub w np. firmie VAW w Györ (Wegry) są umacniane powierzchniowo głowice aluminiowe w urządzeniach SCHLICK. Urządzenia te wyposażone są w odpowiednią dla krótkich detali podziałkę rolek. Każdorazowo dwie głowice przesuwane są obok siebie wzdłuż urządzenia, gdzie są śrutowane z każdej ze stron przy użyciu 4 bądź 8 turbin rzutowych.

    Aby resztki ścierniwa nie gromadziły się w kanałach chłodzących głowicy cylindrycznej, realizowany jest następujący ich obrót: Każdy detal po procesie śrutowania (na przedłużeniu rolotoku) przesuwany jest w obszar klatki obrotowej, detal obracany jest ku górze o 180 , co pozwala na usunięcie z kanałów resztek ścierniwa. Następnie głowice cylindryczne odkładane są z powrotem na przenośnik rolkowy i przesuwane do następnej strefy obróbkowej.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Korpus silnika


    Podobne rozwiązanie usuwania resztek ścierniwa zostało zrealizowane w firmie Honsel w Menschede. W tym przypadku korpusy silnika każdorazowo wsuwane są na przenośnik rolkowy do urządzenia śrutowniczego. W urządzeniu śrutowniczym detale przejmowane są - w celu realizacji procesu śrutowania - przez klatkę obrotową. Pozwala ona na obrót detalu o 45° (do góry i wprowadzenie go w rotację). Następnie realizowany jest proces śrutowania przy zastosowaniu trzech turbin rzutowych roto-jet.

    Po zakończeniu procesu śrutowania następuje obrót klatki o 180 . Poprzez kontynuację rotacji następuje usunięcie resztek ścierniwa z korpusu silnika. Korpus odkładany jest na przenośnik rolkowy i opuszcza urządzenie. W celu pobrania kolejnego detalu stalowa klatka wykonuje powrotny ruch obrotowy o 180 .

    Kęsy


    Nieco mniej skomplikowane urządzenie, jednak z podobnie wysoką efektywnością zostało wyprodukowane dla firmy Affilips N.BV. 3300 Tienen (Belgia). Następuje tutaj segregacja odpadu stalowego, ponownie przetopienie go i odlanie w kęsy. Przed wysyłką do klienta kęsy są przygotowywane w urządzeniu śrutowniczym z przenośnikiem rolkowym. Przy relatywnie niewielkich wymiarach kęsów konieczne było zastosowanie niewielkich odległości pomiędzy rolkami, jak również szerokości prześwitu wynoszącym 300 mm. Kęsy są oczyszczane na całej powierzchni przy jednokrotnym przejściu przez kabinę śrutowniczą przez cztery ustawione pod odpowiednim kątem turbiny.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...