Automatyczna lakiernia proszkowa do malowania ażurowych detali
Mimo że powstała osiem lat temu, wciąż pracuje niezawodnie. Może posłużyć jako przykład udanej realizacji automatycznej linii do malowania proszkowego. Dobrze zaprojektowana i wykonana spełnia swoje zadanie, dostosowując profil produkcji i zapotrzebowanie do zmieniających się potrzeb rynku. Malarnia ta funkcjonuje w firmie PROFIm.
Polakierowane detale.
PROFIm to jeden z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych. Firma powstała w 1991 roku i od początku działalności starano się stworzyć wyrazistą markę dla oferowanych produktów. Krzesła i fotele produkowane w fabryce wyróżnia rozpoznawalny design, ergonomiczne rozwiązania i wysoka jakość. Oferta firmy to wszechstronna baza produktów przeznaczonych do biur i innych pomieszczeń, takich jak recepcje, poczekalnie, sale konferencyjne czy audytoryjne.
Produkty były wielokrotnie nagradzane i wyróżnianie w prestiżowych konkursach.Kuchnia proszkowa z sitem ultradźwiękowym.
W lakierni malowane są metalowe stelaże krzeseł i foteli. Ze względu na specyficzny kształt detali, przez który "uciekają" wielkie ilości farby proszkowej, inwestorowi zależało, aby jej odzysk był możliwie jak największy. Poza tym, skrócić miał się czas wymiany kolorów, który wcześniej wynosił aż 40 minut. Do współpracy zaproszono firmy EcoLine oraz Wagner.
Tunel przygotowania powierzchni (po prawej) oraz piec polimeryzacyjny połączony wraz z suszarką (po lewej).
Automatyczna malarnia firmy Euroimpianti, dostarczona przez EcoLine, składa się z tunelu natryskowego, pieców osuszającego i polimeryzacyjnego oraz kabiny malarskiej do szybkiej zmiany kolorów, a także systemu transportu w postaci przenośnika łańcuchowego liczącego 450 metrów. Zanim detale trafią do kabiny, są poddawane fosforanowaniu żelazowemu i płukane wodą demi. Serce malarni, czyli kabina aplikacyjna, zrobiona jest z PCV. Lakiernicy chwalą to wykonanie, gdyż nie przyciąga proszku, a podłogowy odmuch farby powoduje, że praktycznie nie pozostaje ona w kabinie a trafia do cyklonu, gdzie jest odzyskiwana niemal w stu procentach. Maksymalne detale jakie mogą być lakierowane, mają wymiary: szerokość 900 mm, wysokość 1800 mm, długość 3000 mm. Po przejściu przez kabinę, stelaże trafiają do pieca wygrzewającego lakier. Jest on połączony ścianą z suszarką. To rozwiązanie sprzyja minimalizowaniu strat energii. Ponadto, ciepło technologiczne jest odzyskiwane i wykorzystywane do podgrzewania wanien z chemią.
Chrom III - produkcja ekologiczna
Komentarze (0)