• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 6(74)/2011

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2




    W malarni panują niemalże sterylne warunki pracy.

    Ciekawie rozwiązano funkcjonowanie pieca do polimeryzacji proszku. Można go podzielić na dwie części i w każdej z tych komór wypalane są detale z dwóch kabin. W piecu zastosowano ciekawe rozwiązanie: posiada on dwa wymienniki ciepła, przez co jest energooszczędny w użytkowaniu. W całej lakierni panują niemalże sterylne warunki. Przywiązuje się tu dużą uwagę do czystości. Również dopływ świeżego powietrza jest kontrolowany tak, by w lakierni były odpowiednie warunki do pracy kabin. W ciągu godziny wymienia się 13 tys. m sześc. powietrza. Lakiernię zaprojektowała i zbudowała firma Monkiewicz, natomiast w system aplikacji wyposażyła ją firma Wagner. Chemię dostarcza Chemetall, a w farby proszkowe zaopatrują ją różne firmy, w tym m.in. IGP, Tiger.




    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Przygotowanie powierzchni odbywa się metodą zanurzeniową.

    Nasz rozmówca chwali pracę lakierni. Przyznaje, że nie przypuszczał, iż tak dobrze będzie ona funkcjonować, praktycznie bez żadnych problemów. Również jej wydajność jest tak duża, że można przyjąć zlecenia na malowanie proszkowe. Na jednej zmianie jest ona w stanie pomalować ok. 600 mkw., co w ciągu roku daje 175 tys. mkw. powierzchni detali.




    Detale po wyjściu z pieca do polimeryzacji.

    – Cena zakupu urządzeń jest ważna, ale ja zawsze zwracałem uwagę również na jakość – mówi B. Obst. – Dlatego też postawiłem na sprawdzone firmy, które gwarantowały wysoką sprawność pracy swoich urządzeń. Podobnie było w przypadku dostawcy chemii czy farb proszkowych. Zależało mi na wysokiej jakości tych produktów. Dzięki temu ja sam mogę gwarantować najwyższą jakość moich towarów. Potwierdzeniem tego ma być certyfikat Qualicoat, o który zamierzamy się starać.

    Pomiar grubości proszku

    Lakiernicy z firmy Obst korzystają z miernika do mierzenia grubości powłoki proszkowej przed utwardzeniem. To bezdotykowe urządzenie pomiarowe mierzy grubość proszku na podłożu używając technologii ultradźwiękowej, automatycznie oblicza i wyświetla na ekranie grubość powłoki. – Jest ono proste w użyciu, poręczne – mówi Dariusz Droszkowski z Agencji Anticorr, która dostarczyła miernik. – Warto zaznaczyć, iż sonda komunikuje się bezprzewodowo z miernikiem z odległości do 10 metrów, nie ma więc niebezpieczeństwa uszkodzenia kablem powłoki proszkowej. Pamięć masowa USB pozwala na zgromadzenie do 1000 odczytów w 100 szeregach. Co ciekawe, nie ma konieczności instalowania oprogramowania – miernik generuje bowiem sformatowane raporty z podsumowaniem sesji pomiarowej i tabelami. Dzięki zastosowaniu tego typu pomiarów powłoka nie będzie ani za cienka, ani zbyt gruba, przez co można zaoszczędzić farbę nakładając jej dokładnie tyle, ile wymagają normy.

    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...