Panel sterowania.
Proces obróbki wstępnej odbywa się w 13 wannach, z czego najważniejszym etapem jest chromianowanie żółte.
System kontroli
i ochrona środowiska
Ważną częścią firmy jest laboratorium. To tu rejestrowane i kontrolowane są wszystkie parametry wstępnego przygotowania powierzchni, jak i samego nakładania powłok dekoracyjnych. Przechowywane tu są też blaszki testowe, które mają te same parametry, co profile, jakie zostały polakierowane. Do każdego detalu, który trafił do lakierni, zgodnie z wymaganiami Qualicoat dołączane są 2 blaszki testowe, które przechodzą cały proces razem z malowanym detalem. Jedna z nich poddawana jest testom mechanicznym oraz pomiarom grubości i twardości powłoki. Druga próbka musi być zarchiwizowana, wraz z informacją na temat analizy procesu, parametrów kąpieli danego dnia, serią farby proszkowej i informacją o zamówieniu klienta. Ta próbka pozostaje w archiwum przez 11 lat.
- Wymagania Qualicoatu są dla nas standardem – mówi Izabela Brzeźnicka, menedżer ds. sprzedaży w A-Lakierni. - Jeżeli jednak klient życzy sobie jeszcze wyższych wymagań, to jesteśmy je w stanie spełnić. Firma przywiązuje dużą wagę nie tylko do jakości powłok, ale i ekologii oraz zachowania czystości, gdyż nawet drobny pył może wpłynąć na pogorszenie jakości pomalowanego elementu. Zakład został zaprojektowany i wykonany w sposób zapewniający jak najmniejsze obciążenie środowiska naturalnego, system jest w pełni zamknięty, a osad, który pozostaje po przejściu ścieków przez parownik próżniowy oczyszczalni ścieków, jest osuszany i składowany. Odpad w postaci szlamu trafia do utylizacji, którą dla naszych potrzeb zajmuje się firma Oiler z Tczewa. Natomiast dzięki własnej oczyszczalni ścieków cała woda wykorzystywana w procesach jest ponownie używana.Centrum proszkowe.
Piece do polimeryzacji mają po trzy niezależne bufory.
Maksymalna długość detali aluminiowych, jakie są poddawane malowaniu, wynosi 7 metrów.
Magazynowanie profili
Firmy, które na stałe współpracują z A-Lakiernią, mogą skorzystać z magazynowania surowych profili na miejscu. Dotyczy to szczególnie często lakierowanych detali, które są standardowym i często rotującym produktem dla klienta.
- Jest to bardzo wygodne, gdyż otrzymując zlecenie, nie musimy czekać na dostawę tych elementów, a bierzemy je bezpośrednio z naszego magazynu. Może to znacząco skrócić dostawę wymalowanych detali do klienta – dodaje I. Brzeźnicka.
- Wyznaczyliśmy wysokie standardy jakościowe w celu uzyskania wiarygodności stanowiącej podstawę długotrwałych relacji z klientami – kończy Ivan Landin. - Zaplanowane kontrole wykonywane w oparciu o udokumentowane programy i raporty kontrolne z każdego zamówienia od klienta gwarantują bardzo wysoką jakość.
Grzegorz Petka
Fot. Julian Ciesielski
Komentarze (0)