![](https://www.lakiernictwo.net/img/artykuly/2028_za-unijne-pieniadze_1.jpg)
Ekologicznie, bezpiecznie i ekonomicznie – czyli nowa malarnia w firmie Malmor
Nową kabinę lakierniczą zainstalowano trzy miesiące temu w gdańskiej firmie Malmor. Wykonawcą była firma Anticorr. Kabina umożliwia nakładanie najwyższej jakości zestawów malarskich. Lakierowane mogą w niej być bardzo ciężkie elementy.
Malmor kontynuuje tradycje powołanego w 1957 r. specjalistycznego przedsiębiorstwa państwowego - głównego wykonawcy zabezpieczeń antykorozyjnych i prac izolacyjnych na statkach budowanych i remontowanych w polskich stoczniach. Specjalizuje się w wykonywaniu: prac konserwacyjno-malarskich, prac izolacyjnych, zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych, kadłubów statków i elementów wyposażenia metodą metalizacji natryskowej (cynk, aluminium). Firma dysponuje jedną z najnowocześniejszych komór śrutowniczych do pneumatycznej obróbki strumieniowo-ściernej oraz kabiną malarską umożliwiającą malowane konstrukcji stalowych o długości do 15 m i ciężarze do 10 ton.
Element w trakcie śrutowania. W tle nowa malarnia firmy Malmor. Po lewej Zdzisław Dziurdzia, prezes zarządu.
Komora śrutownicza
Pod koniec 2006 r. w przedsiębiorstwie została uruchomiona kompletna linia do oczyszczania konstrukcji stalowych przed nakładaniem powłok antykorozyjnych.
W skład linii wchodzą: komora śrutownicza Getrasur Blasteco oraz blok urządzeń technologicznych składający się m.in. z oczyszczarek pneumatycznych, separatorów ścierniwa, odpylaczy komorowych z filtrami i instalacją wentylacyjną, specjalnej podłogi automatycznego odzysku ścierniwa oraz automatyki sterowania procesem.
Panel sterowania.
Głównym celem oczyszczania jest usunięcie szkodliwych substancji i uzyskanie powierzchni zapewniających zadowalającą przyczepność powłoki ochronnej (malowanie, cynkowanie na gorąco, metalizacja natryskowa) do podłoża stalowego.
Pomalowane elementy stanowiące podłogę łazienek montowanych na statkach.
- Nowoczesne rozwiązania komory pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości oczyszczanej powierzchni konstrukcji – mówi Zdzisław Dziurdzia, prezes zarządu firmy Malmor. - Gabaryty komory zezwalają na realizację procesu czyszczenia konstrukcji o długości do 13 metrów, szerokości 5 m i wysokości 3,5 metra oraz ciężarze do 8 ton. Komora śrutownicza jest skonstruowana zgodnie z wymogami norm europejskich i polskich, gwarantuje niski poziom hałasu, zapewnia niską emisję zanieczyszczeń oraz doskonałe warunki do pracy operatora.
Komora lakiernicza ma wymiary 18x6x6 metrów.
Kabina malarska
Komentarze (0)