• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2025 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 4(78)/2012

    Artykuły branżowe

    Normy/Prawo

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  05.07.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 13 minut

    Strona 1 z 12

    Analiza nośników jakości i kosztów malowania proszkowego, w tym jego efektów


    Opracowanie niniejsze może być narzędziem pomocnym przy projektowaniu, budowie, wdrażaniu nowej malarni, jak i ocenie efektów jej pracy w odniesieniu do malarni już działającej. Może służyć minimalizacji nakładów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ocenie jakości pracy malarni oraz umożliwić analizę przyczyn ewentualnie występujących nieprawidłowości i wad celem ich wyeliminowania.

    1192audyt_001.jpg

    Warto zoptymalizować proces malowania tak, by koszty działalności były jak najmniejsze. Warto zoptymalizować proces malowania tak, by koszty działalności były jak najmniejsze.

    Fot. Grzegorz Petka


    Opracowanie zawiera opis aktualnego stanu technicznego, technologicznego, jakościowego i ekonomicznego oraz porównanie wskaźników stąd wynikających - praktycznych z zalecanymi. Wynikłe z analizy wnioski mają na celu przede wszystkim redukcję kosztów działalności malarni, a tym samym optymalizację i minimalizację kosztów wymalowań. Jest to cel nadrzędny - spełniający oczekiwania klienta i realizatora zadania.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Niepożądane koszty mogą osiągnąć nawet 50 proc. wartości podstawowych kosztów, tj. farb. Nie jest możliwe ich uniknięcie czy też całkowite wyeliminowanie. Można zaś je i należy znacznie ograniczyć. Każda z firm korzystająca z malarni proszkowej (i nie tylko) powinna podjąć analizę istniejącej na tym polu sytuacji. Prace można zlecić wyspecjalizowanej w technologii malowania firmie zewnętrznej. Problemy można też rozwiązać poprzez działania wewnętrzne. Bardzo pomocnym, a wręcz niezastąpionym tu narzędziem będzie przeprowadzony wewnętrzny audyt, szczegółowe wypełnienie załączonej ankiety, wyciągnięcie wynikających z niej wniosków i niezwłoczne zastosowanie działań zapobiegawczych i korygujących. Ankiecie nadano nazwę: "Analiza nośników jakości i kosztów malowania proszkowego, w tym jego efektów". Proponowane w niej prace powinny być przeprowadzane okresowo w każdej malarni nawet w takiej, w której z pozoru brak jest uchybień. Osiągnięte efekty będą na pewno większe niż poniesione nakłady.


    Opracował: Wacław Pankiewicz


    I. Analiza założeń (danych wejściowych)


    I. 1. Określenie detali malowanych, nazwy, numery rysunków


    I. 2. Rodzaj materiału malowanego

    a) stal czarna - zasiarczenie (dop. 0,05%)

    b) stal nierdzewna

    c) stal ocynkowana (ogniowo, elektrolitycznie) - opis ...............................................

    d) inny materiał (jaki?) ................................................................................................

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...