Manipulatory załadunkowe i rozładunkowe są zintegrowane z linią KTL i liniami DAM. Urządzenie służy do automatycznego zdejmowania z trawersy zawieszki, podanie zawieszki w odpowiednie dla operatora gniazda produkcyjnego miejsce, ułatwienie rozładunku detali oraz zawieszania na trawersie zawieszki z detalami. Analogicznie służy do automatycznego zdejmowania z trawersy zawieszki z detalami, podanie zawieszki w odpowiednie dla operatora gniazda DAM miejsce, ułatwienie rozładunku detali oraz zawieszania na trawersie zawieszki bez detali. Urządzenie składa się z ramy dolnej z czterema kółkami (w tym jedno napędzane), przesuwnego stolika z obrotnicą oraz ramy obrotowej z zespołem podnoszenia zawieszek - manipulowanie ramą z detalami w 3 osiach. Operator steruje ruchami urządzenia z pulpitu przy prasie gniazda DAM.
Odlakierowanie
W procesie malowania mogą zdarzać się detale, które nie spełniają żądanych grubości powłoki albo mają inne wady lakiernicze. Taka powłoka musi zostać usunięta, a detale powtórnie pomalowane. Wannowa instalacja odlakierowania umożliwia usuwanie powłok lakierniczych w chemicznym procesie zanurzeniowym.
- Projekt Reflex-W5 2009 / Wąbrzeźno
Malarnia proszkowa zbiorników wody
Piąta malarnia ADAL zrealizowana w Wąbrzeźnie była przeznaczona do dużych zbiorników produkowanych w Reflex o maksymalnych wymiarach: średnica do 1200 mm, wysokość do 2800 mm i masa do 500 kg. W systemie zintegrowane są myjka taktowa natryskowa, suszarka, kabina PCV z pistoletami automatycznymi TRIBO ADAL na manipulatorach oraz piec polimeryzacji. Transport zbiorników został zrealizowany na obiegowym konwejerze podwieszonym Power&Free produkcji ADAL.
BigBag
Zwiększone zapotrzebowanie na malowanie zbiorników srebrnych na linii SBT-2 uzasadniało zainstalowanie systemu podawania farby proszkowej z worków Big-Bag o pojemności 500 kg. Farba w takich "opakowaniach" jest tańsza niż w standardowych kartonach.
Podczas realizacji każdego projektu ADAL ściśle współpracował zarówno z inwestorem, dostawcami technologii przygotowania powierzchni, jak i dostawcami farb. Wspólnym celem było zagwarantowanie jakości i parametrów oczekiwanych przez niezwykle wymagających odbiorców produktów grupy Winkelmann.
Optymalizacja dostarczanych instalacji była możliwa m.in. dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi wspomagania projektowania (AutoCad, Inventor, E-plan, programy do symulacji procesów produkcyjnych). Optymalizacja oznacza dostarczenie instalacji spełniającej wszystkie wymagania, a jednocześnie zajmującej minimalną możliwą powierzchnię hali przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni do obsługi i serwisu oraz wysoką energooszczędność wszystkich wykorzystywanych mediów (moc elektryczna, woda sieciowa, sprężone powietrze).
Dzięki stałemu monitorowaniu pracy instalacji i długofalowej współpracy z klientami, ADAL ciągle podnosi jakość swoich produktów w oparciu o stale powiększające się doświadczenie w projektowaniu i realizacji urządzeń i instalacji technologicznych dla malarni oraz innych specjalnych procesów produkcyjnych.
Radosław Osiak
ADAL Sp. z o.o.
Komentarze (0)