• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(85)/2013
    Strona 2 z 3



    Pracujące pistolety Prodigy w kabinie ColorMax.


    Szefowie Polimity zdecydowali się na wybór technologii Prodigy ze względu na nowatorskie rozwiązania. Jej podstawą jest unikalny proces transportu proszku za pomocą pomp typu HDLV, zapewniających dostarczanie większej ilości proszku z minimalną ilością sprężonego powietrza i przy znacznie zmniejszonej prędkości. Technologia ta pozwala na likwidację zwężek Venturiego, czyli eliminację wpływu zużywających się zwężek na jednolitość aplikacji oraz efektywność nakładania proszku. Zapewnienie jednolitości dostarczanego powietrza do pomp HDLV uzyskiwane jest dzięki wykorzystaniu technologii sterowania iControl. Kontroluje on, wraz ze specjalnie zaprojektowanymi do nowej technologii pistoletami Prodigy, manipulatorami oraz pozycjonerami poziomymi, czasem pracy aplikacji, a wszystko to z jednego, dotykowego ekranu sterowniczego. Sterownik zapewnia między innymi możliwość zaprogramowania nastaw pneumatycznych i elektrostatycznych pistoletów, szybkość ruchu manipulatorów czy też odległość aplikacji od lakierowanych produktów. Kontrola procesu technologicznego jest osiągana właśnie dzięki użyciu sterownika iControl, gdzie zaprogramowane są wszystkie parametry związane z nakładaniem proszku. Jednolita i powtarzalna jakość powłoki lakierniczej pozwala na aplikację odpowiedniej ilości proszku, zgodnie z wymaganiami danego produktu ustalonymi przez operatorów. Dzięki wykorzystaniu technologii Prodigy użytkownik zyskuje nie tylko kontrolę procesu, ale również zauważa poprawę jakości.



    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Oscylatory oraz zespół odzysku cyklonowego.

    Ciekawym rozwiązaniem jest montaż dwóch pieców do utwardzania powłok. Jeden z komorą wstępnej polimeryzacji (na pięć trawersów) wpięty jest w automatyczną linię, drugi wykorzystywany jest w przypadku używania kabiny ręcznej. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest jednoczesne malowanie detali w obu kabinach i bezkolizyjne kierowanie ich do dwóch różnych pieców.



    Transferowa pompa HDLV.

    W lakierni zastosowano automatyczny transport Power and Free, który zapewnia funkcjonalnie dowolny przepływ detali oraz pełną elastyczność linii technologicznej. Zasada działania transportu dwutorowego polega na tym, że w górnym torze porusza się jednostajnie łańcuch pociągowy. Linia może pracować z prędkością do 8 metrów na minutę.



    Sterownik iControl (po prawej) oraz sterownik manualny.


    - Zastosowane w naszej malarni rozwiązania pozwalają na zapewnienie wymaganej jakości oraz gwarancji na wykonane usługi - dodaje W. Jasiński. - Dzięki pełnej automatyzacji procesu lakierowania proszkowego jesteśmy w stanie malować dokładniej, wydajniej, szybciej, taniej, co nie jest bez znaczenia dla obecnych i przyszłych klientów.

    Tagi: Nordson,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...