• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(91)/2014

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.09.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3


    1520kompaktowy_003.jpg

    Osiem wysokowydajnych turbin jest zamocowanych na dachu komory czyszczącej. Ich optymalna pozycja jest określana przez symulację komputerową tak, że wszystkie powierzchnie i obszary bloków silnikowych, łącznie z przednią i tylną sekcją, są równomiernie wystawione do strumienia śrutującego.


    Wiara w możliwości techniczne i zaufanie do możliwości produkcyjnych

    Frank Koch wyjaśnia decyzję firmy Gienanth zakupu specjalnie skonstruowanego systemu RMBS 1-842 obróbki strumieniowo-ściernej od Rösler Oberflächentechnik GmbH w sposób następujący: - Koncepcja firmy Rösler była całkowicie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Byliśmy pod wrażeniem w jaki sposób firma Rösler umiała pokazać nam szczegóły projektu, łącznie z tym jak nowy system będzie zintegrowany z naszym procesem produkcji. Podczas wizyty w firmie Rösler nabrałem przekonania, że jest ona z pewnością w stanie poradzić sobie z projektem tego rozmiaru.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Konstrukcja uwzględniająca wymagania klienta

    Ostatnio stworzony system do obróbki strumieniowo-ściernej RMBS 1-842 używany jest do odpiaszczania większych skrzyń korbowych, jak również do śrutowania i usuwania zgorzeliny we wszystkich wersjach bloków silnika po operacji oczyszczania pomiędzy 1000 kg (2200 lbs) a 5000 kg (11 000 lbs).

    - Dla zapewnienia całkowicie automatycznego procesu 99 programów obróbki może być przechowywane w głównym panelu sterowania, z którego operator może przywołać odpowiednie programy dla różnych typów bloków silnika - wyjaśnia Frank Koch. - System posiada pojemność 90 bloków silnika dziennie, przy pracy na 3 zmiany. Nowy system praktycznie podwoił nasze dotychczasowe możliwości obróbki strumieniowo-ściernej.

    System RMBS zainstalowany w Gienanth wyposażony jest w 8 wysokowydajnych turbin powietrznych typu EVO 38, zamontowanych na dachu komory. Każda z tych turbin, posiadając tarcze o średnicy 40 cm (16 cali) i zainstalowaną moc 30 kW, może wyrzucać do 350 kg medium czyszczącego na minutę. Optymalna pozycja turbin została określona poprzez symulację komputerową, co gwarantuje, że wszystkie powierzchnie bloku silnika, włącznie z przednią i tylną sekcją, są odpowiednio wystawione na strumień czyszczący. Komory są wykonane z blachy ze stali manganowej o grubości 10 mm (0,4 cala) i są wyłożone zachodzącymi na siebie wymiennymi płytami ze stali manganowej o grubości 12 mm (0,5 cala). Ten fakt, jak również i to, że dwie zewnętrzne turbiny mogą zostać wyłączone przy czyszczeniu mniejszych elementów, pozwala utrzymać zużycie komory na minimalnym poziomie. Turbiny są wyposażone w zawory kulowe i w związku z tym przepływ medium można regulować w zależności od elementu obrabianego i zadania: na przykład, jeśli komponenty muszą zostać odpiaszczone łącznie z usunięciem masy rdzeniowej, system będzie nie tylko pokonywał wagę komponentu powiedzmy 5000 kg (11 000 lbs), ale dodatkowo wagę masy ok. 4000 kg (9000 lbs). Przy takim zastosowaniu system rozpocznie pracę dwiema turbinami i, w zależności od programu, pozostałe turbiny będą się włączać w określonej sekwencji. Zapobiega to nagłemu zwiększeniu masy, pomaga czyścić małymi warstwami i pozwala, aby zintegrowany magnetyczny separator mógł usuwać masę z medium czyszczącego do osiągnięcia założonej czystości masy pozostającej w medium (nie może być więcej niż 0,20%). Specjalną cechą RMBS 1-842 jest zintegrowany z komorą system obróbki strumieniowo-ściernej, który może być sterowany z zewnątrz. Operator po prostu otwiera dwie żaluzje i wkłada dyszę śrutującą.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...