• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(99)/2016
    Strona 2 z 3

    Mechaniczne przygotowanie powierzchni

    Dla zapewnienia dobrej przyczepności farby proszkowej dla wszystkich elementów przyjęto przygotowanie mechaniczne, tak zwane szorstkowanie. Jest ono prowadzone w oczyszczarce wirnikowej, przelotowej z możliwością regulacji energii rzutu śrutu. Transport elementów przez śrutownicę odbywa się na wózkach podwieszonych w ruchu ciągłym z regulowaną szybkością w zakresie 0,5-4 m/min. W końcu oczyszczarki znajduje się strefa odmuchu automatycznego.
    Słupy lub inne elementy są przywiezione na wózku kołowym na stanowisko załadunku pod przesuwnicę jednotorową, zlokalizowaną od strony wjazdowej oczyszczarki. Przesuwnica pozwala na jazdę poziomą wykonywaną ręcznie oraz posiada tor opuszczany i podnoszony elektrycznie. Pracownik po ustawieniu przesuwnicy nad wózkiem podłogowym opuszcza tor z wózkiem i trawersem, zaczepia słup, do niego drugi za otwory w stopie i na końcu słupa. Po zapełnieniu trawersy i jej podniesieniu do pozycji roboczej, pracownik ustawia przesuwnicę w osi toru oczyszczarki. Następnie wsuwa wózek w zasięg pracy podajnika. Wózek z elementami jest zabierany przez podajnik i wprowadzany do oczyszczarki.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Nakładanie farby proszkowej

    Do napylania farby proszkowej pobierane są wózki z oczyszczonymi słupami z buforów. Na potrzeby nakładania farby proszkowej przewidziana jest przelotowa, dwustanowiskowa kabina proszkowa z filtrami patronowymi. Zasadniczo nakładany jest jeden kolor farby proszkowej. Przy zmianie koloru konieczna jest wymiana kompletu filtrów. Szybkość przesuwu w trakcie malowania wynosi 1-2 m/min. Drugą przesuwnicą dwutorową wyprowadzane są wózki z pieca i wsunięte na wolne tory do ochładzania. Na ich miejsce do pieca wprowadzany jest pomalowany kolejny komplet wózków. Tor rozładunkowy jest zaopatrzony we wciągnik elektryczny opuszczający i podnoszący tor.  Czyszczenie i lakierowanie odbywa się partiami po 10 wózków z 20 słupami na zmianę.
    Temperatura utwardzania proszków wynosi 170-200 st. C i proces ten trwa od 25 do 30 minut. Możliwości temperaturowe pieca pozwalają na stosowanie wszystkich rodzajów farb proszkowych.

    Wszystkie operacje technologiczne związane z nakładaniem proszków, utwardzaniem proszku, ochładzaniem odbywają się na transporcie podwieszonym, tzw. krzyżowym.

    Kabina proszkowa dwustanowiskowa

    Kabina jest to konstrukcja wykonana z blachy nierdzewnej. Wyciąg powietrza z rozpyloną farbą proszkową odbywa się z boku kabiny. Powietrze z farbą proszkową odciągane jest do filtrów patronowych, gdzie wytrącana zostaje farba proszkowa. Powietrze przechodzi następnie do filtra końcowego i zawracane jest ponownie do pomieszczenia. Proszek oddzielony od powietrza na filtrach opada do zbiorników pod kabiną i po przesianiu wraca do obiegu. Nakładanie proszku odbywa się ręcznie po jednym stanowisku z każdej strony kabiny.

    Tagi: Ekomal,

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wnętrze kabiny malarskiej wykonanej ze stali nierdzewnej.
    Napylanie odbywa się za pomocą ręcznych jednostek zlokalizowanych po obu stronach kabiny.
    Ocynkowane elementy w oczekiwaniu na wjazd do kabiny malarskiej.
    Malowane proszkowo są zarówno wielkie słupy, jak i małe detale.
    Widok na kabinę malarską oraz piec do polimeryzacji proszku.
    Dla potrzeb transportu technologicznego zastosowano ręczny transport podwieszony.
    Oczyszczarka wirnikowa przelotowa zapewnia, poprzez śrutowanie, odpowiednią przyczepność farb proszkowych.
    Kolory słupów zależą tylko od oczekiwań klientów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...