Firma Braunschweiger Flammenfilter uruchamia nową linię malowania proszkowego
W związku ze zmianą procesu produkcji firma Braunschweiger Flammenfilter GmbH zainwestowała w nową instalację do malowania proszkowego. Powinna ona stopniowo zastąpić obecnie wykorzystywaną linię malowania ciekłego.
Firma Braunschweiger Flammenfilter GmbH specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaworów oraz tłumików płomieni. Te zawory bezpieczeństwa, sprzedawane pod nazwą Protego, znajdują zastosowanie w instalacjach technologicznych, w przemyśle naftowym, chemicznym, farmaceutycznym, jak również przy odzysku bioenergii. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących producentów w tej branży i w związku ze stałym rozwojem wprowadziło nowe standardy w dziale montażu.
Elementy przeznaczone do powlekania wykonane są z żeliwa szarego, stali bądź aluminium.
Po zmontowaniu transportowane są w wagonikach bezpośrednio do strefy lakierowania. Obszary nieprzeznaczone do malowania są tutaj maskowane, zanim element zostanie zawieszony na przenośniku dwutorowym (P+F) przez stację załadowczo-rozładowczą. Przenośnik przystosowany jest do maksymalnego ciężaru 1,5 tony. – Ponieważ bardzo rzadko mamy tak ciężkie elementy, posiadamy tylko jedną trawersę do dużych ciężarów – wyjaśnia M. Kosch. – Udźwig pozostałych trawers wynosi 350 kg. Inną szczególną cechą jest podział systemu transportowego P+F na część sterowaną ręcznie oraz automatyczną. Nadzór człowieka wymagany jest w strefie odbioru elementów z montażu oraz obróbki wstępnej, później wszystko jest już zautomatyzowane. W strefie odbioru z montażu następuje również znakowanie trawers pod kątem czasu wygrzewania elementów. – W zależności od wielkości elementu oraz grubości powłoki wygrzewamy 45, 60 bądź 90 minut, oznaczając odpowiednio trawersy na początku procesu lakierowania – dodaje Matthias Kosch.
Komentarze (0)