• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(63)/2010

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.01.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 11 minut

    Strona 5 z 6

    820039.jpg

    Test „black box” Floryda - USA. Poluran i2 utrzymuje 8,5% połysku po 48 miesiącach testu.


    Czy wiesz, że:

    - Technologia zapewnia zaplanowanie dłuższych niż standard cykli remontowych. Trwałość zabezpieczenia o takiej samej grubości może być większa nawet o 5 razy w porównaniu do standardowych systemów zabezpieczających.

    - Podczas nakładania farby proszkowej na stal o powierzchni ok. 100 m2/dobę o grubości 90 µm - proces produkcji powoduje emisję CO2 do atmosfery na poziomie 5 t/rok, powstających tylko przy wytworzeniu energii elektrycznej niezbędnej do wykonania założonej produkcji. Potrzeba

    w ciągu całego roku aż 625 zdrowych drzew świerkowych do pochłonięcia 5 ton CO2!

    Do obliczeń przyjęto aplikację na panel stalowy o grubości 1,5 mm, komorę lakierniczą z recyrkulacją o wysokiej sprawności pieca i komory, wygrzewanie farby w piecu gazowym 20 min w temp. 180°C.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - Systemy budowane w technologii farb DCC mogą być skutecznie stosowane do wymalowań, gdzie do tej pory stosowano farby proszkowe ze względu na ich szybkość aplikacji.

    - Możliwe jest zredukowanie do minimum emisji szkodliwych substancji do atmosfery,

    a w większości znanych nam przypadków zupełne wyłączenie komory grzewczej stosowanej do tej pory w procesie produkcyjnym.

    - Farby DCC nadają się doskonale do wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych: konstrukcji stalowych budowlanych, przemysłu morskiego i platform wiertniczych, mostowego, kolejnictwa, ciągłych procesów przemysłowych, stoczni jachtowych i remontowych, OEM, zabezpieczeń konstrukcji przeznaczonych do zanurzenia w wodzie i gruncie.

    - Przy aplikacji farb ciekłych na stal, wymagających dogrzewania w czasie utwardzania na powierzchnię ok. 100 m2/dobę o grubości 120 µm - proces produkcji powoduje emisję CO2 do atmosfery na poziomie 2,4 t/rok, powstających tylko przy wytworzeniu energii elektrycznej niezbędnej do wykonania założonej produkcji. Potrzeba w ciągu całego roku aż 307 zdrowych drzew świerkowych do pochłonięcia 2,5t CO2! Do obliczeń przyjęto aplikację na panel stalowy o grubości 1,5 mm, urządzenia do aplikacji farby i komory wygrzewającej o wysokiej sprawności, wygrzewanie w piecu gazowym 35 min w temp 80°C.

    - Możliwa jest aplikacja farb w warunkach „zimowych” (temperatury bliskie 0°C i wysokiej wilgotności) bez problemów z jakością farb, gdzie proces utwardzania przebiega o 10 do 30% dłużej w porównaniu do normalnych warunków nakładania farb (czasy suchości manipulacyjnej od 30 minut do 24 h dla całego systemu).

    - Nakładając farby DCC w procesie schnięcia i utwardzania, nie stosuje się dodatkowego wygrzewania! Twoja działalność produkcyjna jest energetycznie optymalna a sam proces aplikacji nie przyczynia się do dodatkowej emisji CO2. Sadząc każde drzewo nie musisz naprawiać kosztów swojej działalności, ale inwestujesz w lepsze środowisko naturalne następnych pokoleń!

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...