• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 4(84)/2013
    Strona 2 z 3



    Kabina do napylania farb proszkowych typu Magic Compact.


    Kontrola kabiny i odzysku farby gwarantuje szybką korekcję wydatku proszku dla wszystkich pistoletów bez zmian pojedynczych ustawień wydatku. Lakiernią Zakładu Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. zarządza się z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy IT i przy minimalizacji błędów człowieka. Szafa sterująca OptiFlex A5 zintegrowana jest z centrum proszkowym OptiCenter. Sterowanie odbywa się bezpośrednio z panela dotykowego, zaś monitorowanie procesu malowania można realizować na komputerze klasy PC w biurze kierownika produkcji. Bezpośrednie połączenie internetowe z Gema Switzerland w celu wsparcia technicznego odbywa się oczywiście w czasie rzeczywistym (on-line). Na bieżąco też realizowana jest automatyczna diagnostyka dotycząca serwisu i konserwacji urządzeń. Generowane powiadomienia pozwalają załodze przygotować się odpowiednio wcześniej do koniecznych przeglądów. Rozbudowana baza danych gwarantuje nawet przeprowadzanie analiz ekonomicznych. Wszystko to służy optymalizacji procesów związanych z pracą lakierni.



    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Hala lakierni Zakładu Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. z siedzibą w Przygórzu. Po lewej myjka, po prawej kabina lakiernicza.

    Elektrostatyczny zestaw do napylania farb (typu AS05) elektronicznie ustawia parametry pneumatyczne oraz stale monitoruje parametry produkcji (w oparciu o opatentowany system DVC, czyli cyfrowej kontroli zaworów), dając w rezultacie najwyższą jakość malowania. Do dyspozycji użytkowników lakierni jest 250 programów. Każdy zapamiętuje wartości wydatku farby, powietrza całkowitego, powietrza odmuchowego elektrody, wysokiego napięcia i natężenia prądu. Za każdym razem następuje automatyczne dostosowanie szerokości i wysokości pracy pistoletów przez 2 fotokomórki. Manipulator ustawia się w pozycji dostosowanej do odczytanej szerokości i wysokości detalu. Bramka rozpoznaje również detale "puste wewnątrz" - jakimi są np. ramy. Jeżeli w obszarze pracy danego pistoletu znajdzie się ich środek (pusta przestrzeń) - pistolet przestanie sypać. Pozwala to ograniczyć zużycie farby do niezbędnego minimum. Elementy szafek sterowniczych to płaskie detale, więc bramka detekcyjna pracuje w wymiarze 2D. Detale, jakie się lakieruje mają do ok. 2 metrów długości. Przekrój kabiny pozwala na aplikację farb na elementach o szerokości 110 cm i 150 cm wysokości.



    Miejsce załadunku elementów.

    Cała linia lakiernicza jest typu zamkniętego. Miejsce załadunku sąsiaduje z miejscem rozładunku gotowych materiałów. Załadowane elementy z prędkością 1,3 metra na minutę zmierzają do myjki. Proces mycia odbywa się w kabinie o długości ponad 40 metrów. Myjka jest 5-strefowa (jednym z etapów jest fosforanowanie żelazowe). Stąd przygotowane elementy trafiają do suszarki, następnie do kabiny napylania i do pieca, gdzie poruszają się na podwieszanym przenośniku łańcuchowym.

    Tagi: EKO-BHL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...