• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 4(96)/2015

    Artykuły branżowe

    Drewno

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    Przykładem może być Efka® SL 3299 - wysokowydajny środek ułatwiający poślizg. Poprawia on odporność na zarysowanie systemów utwardzanych promieniami UV. W ten sposób możliwe jest uzyskanie oszczędności surowców i czasu na ponowne malowanie i naprawy, co ostatecznie prowadzi do osiągania zrównoważonego rozwoju.

    Z punktu widzenia producentów farb jest oczywiste, że ważnym czynnikiem działalności jest wydajność produkcji. Na przykład pienienie się wyrobów lakierowych może zwiększać czas produkcji, utrudniać napełnianie puszek właściwą ilością farby, zmniejszać szybkość wielu operacji produkcyjnych, a ponadto prowadzi do powstawania wad powierzchniowych, takich jak kratery, tzw. rybie oczka, pory czy słabe punkty gotowej powłoki. Surowce o większej efektywności pomagają w zwiększeniu wydajności produkcji. Na przykład środek przeciwpienny FoamStar® ST 2438 wspomaga skrócenie czasu produkcji farb, pozwalając na zwiększenie prędkości linii produkcyjnej. Wykorzystuje on nowatorską technologię FoamStar, co daje szybsze odpienienie, doskonałe odpowietrzenie i powierzchnie wolne od wad. Jego stosowanie umożliwia osiągnięcie większych prędkości linii produkcyjnych i zwiększenie wydajności.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Redukcję emisji lotnych związków organicznych (VOC) wymuszają głównie przepisy i wymagania użytkowników końcowych. Chodzi tu zarówno o obniżenie emisji do środowiska przez zakłady produkcyjne, jak również poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, szczególnie w odniesieniu do podłóg i mebli przeznaczonych do montażu we własnym zakresie. Producenci mebli i podłóg wprowadzili restrykcyjne normy dotyczące emisji związków organicznych. Oprócz wysokiej klasy spoiwa i koalescentów, również stosowane dodatki do wyrobów lakierowych mogą mieć korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach, jeśli mają niskie wskaźniki VOC i SVOC (półlotne związki organiczne). Dzięki słabo wyczuwalnemu zapachowi mogą się przyczynić do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach i w ten sposób do poprawy jakości życia. Doskonałym przykładem tej klasy produktów są modyfikatory reologii o niskiej zawartości VOC: Rheovis® AS 1130. Zapewniają one osiąganie przez wyrób lakierowy wymaganej równowagi między stabilnością przechowywania, dobrymi właściwościami aplikacyjnymi i ostatecznym wyglądem powłoki. Właśnie wygląd i trwałość wierzchniej warstwy lakierowej to rozstrzygające czynniki brane pod uwagę przy przy przejściu z systemów lakierowych o wysokiej zawartości rozpuszczalników na systemy o niskim VOC.

    Tagi: VOC, BASF,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...