• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(95)/2015

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Procesy Wspomagające

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2
    W kwietniu 2015 roku firma Monkiewicz i Spółka zakończyła montaż i uruchomienie linii automatycznej Power&Free w firmie Ponzio Cekanowo koło Płocka. Wydajność obliczeniowa nowej linii malowania proszkowego wynosi około 495 mkw./h. Linia składa się z systemu transportu Power&Free o regulowanej prędkości przesuwu (wykonanego przez firmę Monkiewicz i Spółka), pieca przelotowego (wykonanego przez firmę Monkiewicz i Spółka) oraz kabiny do szybkiej zmiany koloru firmy Wagner.

    System transportu Power&Free w malowaniu profili aluminiowych



    Zastosowanie systemu transportu Power&Free pozwala na wiele udogodnień związanych z obsługą oraz całym zagospodarowaniem malarni:

    - dla obsługi zakładającej oraz zdejmującej detale, belki transportowe ustawiane są równolegle i zatrzymują się;

    - belka transportowa, pod którą są zawieszane detale, wyposażona w dwa obrotowe wózki pozwala na przesuwanie całości zarówno wzdłuż osi belki, jak i w kierunku prostopadłym. Dzięki czemu może być zastosowane tzw. plasterkowanie detali, czyli równoległe ustawienie i ruch belek. Układ taki umożliwia zajęcie mniejszej powierzchni przez całą lakiernię, zmniejsza wymiary pieca i pozwala na lepszą organizację całej malarni;

    - w każdym miejscu na linii belki poruszają się w trybie automatycznym, co zmniejsza obsługę linii do minimum;

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    - dla ergonomii pracy tory jezdne belek są w całej malarni na jednym poziomie, dzięki wykonaniu zagłębień pod kabinę i piec.


    1595wyzwania_001.jpg

    System transportu Power&Free.


    1595wyzwania_002.jpg

    "Plasterkowanie" detali.


    1595wyzwania_003.jpg

    Profile przed malowaniem.


    Od wielu lat firma Monkiewicz i Spółka wprowadza nowe rozwiązania mające na celu polepszenie efektywności urządzeń oraz zmniejszenie ich energochłonności, dbając o zachowanie jak najlepszych parametrów swoich wyrobów. Dla uniknięcia ucieczki energii z pieca zastosowano układ podwójnych kurtyn powietrznych zatrzymujących znaczące ilości ciepła, które mogą się wydobywać z istniejących otworów wejściowych i wyjściowych. Kolejnym wyposażeniem, podnoszącym komfort pracy oraz zmniejszającym koszty związane z chłodzeniem powietrza w hali produkcyjnej, było zamontowanie okapów przechwytujących uciekające po systemie transportu gorące powietrze. Ze względu na dużą wydajność linii malarskiej, piec został wyposażony w dwa wymienniki ciepła umieszczone na przeciwległych bokach. Dodatkowe wentylatory cyrkulacyjne pozwalają na uzyskanie równomiernego rozkładu temperatur w piecu.

    Nad właściwą pracą linii czuwa sterownik wyposażony w dotykowy panel pozwalający na kontrolę pracy systemu transportu, pieca oraz współpracę z kabiną malowania proszkowego.


    1595wyzwania_004.jpg

    Równoległe ustawienie belek.


    1595wyzwania_005.jpg

    Pulpit sterowniczy linii.


    1595wyzwania_006.jpg

    Strefa stygnięcia i rozładunku.


    1595wyzwania_007.jpg

    Wejście do pieca z podwójną kurtyną powietrzną oraz okapem.


    Programowalny sterownik zapewnia dużą swobodę pracy obsługi, zawiera w sobie podprogramy umożliwiające zmianę istotnych parametrów pracy linii, gromadzi dane o występujących awariach, daje podpowiedzi, co należy zrobić w wypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. W poszczególnych oknach ekranu można wyświetlić wartości zadanych parametrów. Dostęp do menu jest uzależniony od danej funkcji pracownika, co pozwala na prawidłową kontrolę nad pracą całej linii.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...