• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(86)/2013

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Drewno

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.11.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3


    1409mania_006.jpg

    Point-to-Point do tworzenia programu malowania dla drzwi np. z przeszkleniem, obok regulacja parametrów natrysku.


    1409mania_007.jpg


    Dodatkowo, stanowisko lakiernicze może być wyposażone w kamerę, która przekazuje bieżący obraz do dowolnego komputera w firmie, także na urządzenie przenośne. W każdej chwili szef produkcji jest w stanie, poruszając się po kilku budynkach zakładu, sprawdzić na jakim etapie jest praca w lakierni. Dla pracującego w lakierni operatora Lesta wdrożyła program Point-to-Point, który razem ze standardowym Robot Managerem, pozwala modyfikować i tworzyć w trybie on-line programy malowania. To przydatne, kiedy trzeba pomalować natychmiast 1-2 skrzydła i przygotować program bezdotykowo.


    Jednym z zadań, które postawili sobie właściciele Grand Modern, było scentralizowanie procesu lakierowania w jednym punkcie. Do tej pory operacje nakładania podkładu i warstwy wierzchniej odbywały się w jednym pomieszczeniu, bejcowanie w innym, patynowanie zdobień w kolejnym. Obecnie cały proces wykonywany jest przez robota z użyciem programów on-line i off-line. Głowica została wyposażone w specjalny support, na którym zamontowane są 3 różne pistolety do aplikacji bejcy, lakierów i patyny. System posiada 3 niezależne obiegi z pompami, zaworami, regulatorami, antypulsatorami, przewodami i oczywiście programem, który steruje obiegami i parametrami: lakier, atomizacja, strumień.


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Instalacja całego stanowiska ze wszystkimi elementami, wraz ze wdrożeniem, zajęła 5 dni roboczych. - Uczestniczyłem w instalacji, szkoleniu i wdrożeniu całego, skomplikowanego wydawałoby się systemu - dodaje Igor Kania. - Jednak z dnia na dzień widzieliśmy rosnące zadowolenie i satysfakcję zarówno dyrektora produkcji, właścicieli firmy, jak i pracowników lakierni. Wszystkich ogarnęła pozytywna mania programowania i malowania bezdotykowego, z użyciem panelu komputera, które finalnie okazały się banalnie proste i przyjazne. Pierwsze partie drzwi, które pomalował nasz robot ostatniego dnia wdrożenia, kilka dni później były już w domach klientów.


    Lesta Srl


    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik