• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wyroby Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    Tak, jak i w przypadku wielu innych nowych technologii, przedsiębiorstwo SSI Schaefer odegrało pionierską rolę i stało się jednym z pierwszych użytkowników tej nowej farby proszkowej. Norbert Siefke, odpowiedzialny za proces malowania proszkowego w firmie FGW w SSI Schäfer podkreśla, że w zakładzie Neunkirchen przetwarzane jest rocznie 120 tys. ton stali. - Zmniejszenie grubości warstwy farby proszkowej daje zatem ogromne oszczędności finansowe - podsumowuje.

    Jednocześnie potrzebna jest mniejsza ilość sprężonego powietrza, a w obiegu w urządzeniu rozpylającym, składającym się z 24 pistoletów, znajduje się tylko 10-15 kg farby proszkowej. Zmniejsza to stratę farby podczas zmiany koloru i redukuje koszty.


    1447przelomowe_004.jpg


    Części w magazynie wysokiego składowania, w którym przedsiębiorstwo SSI przetwarza rocznie 120 tys. ton stali. Źródło: Horber Dział Marketingu


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    W 2008 r., przedsiębiorstwo SSI Schäfer stworzyło linię produkcyjną do punktowego spawania zaginanych narożników. Czas obróbki wstępnej detali średnio pozostał taki sam, ale temperatura polimeryzacji ponownie wzrosła do 180-200°C. Spowodowało to bardzo dużą liczbę towarów wybrakowanych i wzrost kosztów. Technolodzy z KABE przeanalizowali problem i znaleźli rozwiązanie znacząco zmniejszające temperaturę w piecu. Dzięki specjalnie opracowanej, szybko reagującej farbie proszkowej NT w UDS, problem został niemal wyeliminowany. - Wsparcie ze strony KABE było doskonałe i niezwykle cenne - przypomina Jörg Kassel. - Firma KABE usunęła problem i znalazła korzystne dla nas rozwiązanie, opracowując odpowiednią recepturę farby proszkowej.

    KABE pozostaje kluczowym partnerem dostarczającym SSI Schäfer swoje produkty. - Zawsze mogę mieć pewność, że mamy u siebie najwyższej jakości właściwą farbę proszkową - dopowiada Jörg Kassel.


    1447przelomowe_005.jpg

    W systemie obiegu farb proszkowych znajduje się tylko 10-15 kg farby. Źródło: Horber Dział Marketingu


    Ultracienkowarstwowa farba proszkowa jest kluczowym czynnikiem optymalizacji procesów

    Jakość cienkowarstwowej farby proszkowej jest imponująca i nie trzeba obawiać się jej porównania do farb ciekłych. - Dzięki zoptymalizowanym recepturom i specjalnej technologii produkcji jesteśmy w stanie zaoferować farby proszkowe o ultracienkiej warstwie, która, w zależności od koloru, spełnia swoją rolę już od grubości 20 µm, a przy tym nie jest przeźroczysta - mówi Marko Büttgen, kierownik Działu Sprzedaży Farb Proszkowych KABE Deutschland.

    SSI Schäfer osiąga stały wzrost produkcji dzięki szeregowi działań optymalizujących proces malowania proszkowego. Gdy wcześniej na godzinę wykonywano 170-190 przejść urządzenia, dziś liczba ta wynosi 340-380 jednostek na dzień! Do takiego wzrostu mocy przyczyniło się wykorzystanie nowej farby proszkowej, która jest wypalana przez 10 minut w temperaturze 160°C. Dzięki obniżeniu temperatury pieca o więcej niż o 20°C zaoszczędzono więcej niż 15% energii, co miało pozytywny wpływ na wysokość opłat za gaz. Jörg Kassel zapowiedział dalsze oszczędności. - Ze względu na ograniczoną konstrukcję krawędzi, budowane części mogą być łączone ze sobą ze znacznie lepszą dokładnością - wyjaśnia. - Znacznie zmniejszy to liczbę części, które muszą podlegać obróbce wstępnej i obróbce finalnej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...