Producent mebli stawia na efektywną technologię promieniowania podczerwonego
Emalie wodorozcieńczalne są w ofensywie. Zarządzenie VOC, ale także lepsza jakość emalii skłaniają coraz więcej użytkowników do przechodzenia na emalie wodorozcieńczalne. Często wymagają one nowych technik suszenia - dotyczy to także firmy Kusch&Co z Hallenberg. Producent mebli do siedzenia i stołów do użytkowania w miejscach publicznych poszukiwał rozwiązania dla zoptymalizowania techniki suszenia i zdecydował się na system firmy Elektro Mechanik Sonnenschein GmbH (EMS). Przedsiębiorstwo to rozwija innowacyjne systemy suszenia na podczerwień do zastosowań ogólnych, jak i specjalnych.
Stosując nową technologię suszenia, firma Kusch+Co mogła skrócić linię do suszenia ze 150 m do 11 m. Fot. Elektro Mechanik Sonnenschein
Cele
Następujące wymagania miały zostać przy tym spełnione z punktu widzenia firmy Kusch&Co:
- lakierowanie emalią wodorozcieńczalną spełniające wysokie wymagania jakościowe
- oszczędność materiału rzędu 30%
- redukcja powierzchni produkcyjnej o 1000 m kw.
- zmniejszenie długości istniejącego tunelu suszarni o 50%
- szybkie suszenie przy mniejszym zużyciu energii
- niskie koszty utrzymania i konserwacji
Rozwiązanie
Specjaliści od technologii podczerwieni z firmy Elektro Mechanik Sonnenschein GmbH (EMS) wypadli niezwykle przekonywująco we wstępnych rozmowach z uwagi na ich fachowość oraz przedstawione koncepcje. EMS udostępniło firmie Kusch&Co jedną ze swoich suszarni demonstracyjnych. W przeciągu kilku cykli suszenia stało się pewnym, iż suszarnie w technologii podczerwieni firmy EMS są właściwym rozwiązaniem. Podczas pierwszych prób okazało się, że czasy suszenia wynoszą poniżej 10 minut przy równoczesnym zapewnieniu bardzo wysokiej jakości powierzchni. Szczególnie przy często uciążliwym suszeniu krzeseł uzyskano bardzo przekonywujący wynik. Wewnętrzne strony krzeseł schły równie szybko, jak punkty łączenia, w których często nanoszona jest wielokrotnie grubsza warstwa lakieru.
Komentarze (0)