Intensywność procesów strukturyzacji można regulować poprzez dobór odpowiedniej prędkości obrotowej wrzecion, prędkości posuwu elementów, a także siły docisku głowic do elementu.
Efekt strukturyzacji zależy także od parametrów samych głowic:
a) głowice stalowe:
- grubość, sztywność i wysokość drutu
- ułożenie drutu na głowicy: spiralne, grupowe indywidualne, grupowe splatane (plecionka)
- średnica głowicy (100-300 mm), optymalnie 200 mm
b) głowice tynexowe
- grubość, sztywność i wysokość drutu
- granulacja ziarna ściernego
c) głowice z wymiennymi szczotkami ściernymi
- wysokość włosia podpierającego (sztywność)
- rodzaj ziarna ściernego i jego granulacja
- szerokość i kształt listków ściernych
Najlepsze efekty strukturyzacji pozyskuje się na gatunkach drewna pierścieniowo-naczyniowych (np. dąb, jesion) oraz gatunkach iglastych (np. sosna, świerk).
Zaproszenie na targi
Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska na targach Drema 2012 w pawilonie 5, sektor C, stoisko 76, gdzie odpowiemy szczegółowo na wszystkie pytania dotyczące wymienionych procesów.
Będzie nam miło gościć Państwa na naszym stoisku na Poligonie Doświadczalnym organizowanym przez wydawnictwo „Lakiernictwo Przemysłowe”, gdzie będziemy prezentowali wymienione technologie z możliwością wykonania prób również na Państwa elementach.
Firma PolishStyl zachęca wszystkich zainteresowanych do przetestowania technologii strukturyzacji drewna i jednocześnie bazując na wieloletnim doświadczeniu proponuje kompleksową i profesjonalną pomoc techniczną w doborze odpowiednich narzędzi do uzyskania najlepszego efektu końcowego w szlifowaniu, szczotkowaniu, polerowaniu i strukturyzacji drewna.
Zespół Polishstyl
Komentarze (0)