• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 4(90)/2014

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wyroby Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.07.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3
    Czy można zapłacić więcej za kilogram farby proszkowej, a mimo to zaoszczędzić w ten sposób pieniądze? Chociaż wydaje się to paradoksalne - można! Mianowicie poprzez konsekwentne przestawienie się na cienkowarstwowe farby proszkowe. Dowodzi tego producent wysokiej jakości wyposażenia dla szpitali.

    Ultracienkowarstwowe farby proszkowe



    Szpitale są bezbarwne i smutne, a przynajmniej te w starszym budownictwie. Firma BLANCO Professional z wydziałem o nazwie Medical to wiodący producent systemowych rozwiązań dla placówek medycznych, a jej nowoczesne wyposażenie ożywia kolorystycznie kliniki, szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie. Do jej produktów, które w 90 proc. są cynkowane elektrolitycznie i w 10 proc. wykonywane ze stali nierdzewnej, należą systemowe rozwiązania dla sterylizatorni, wózki funkcyjne do klinik, gabinetów lekarskich, przychodni, jak również kompletne szafy systemowe. Te ostatnie są dostosowywane i wykonywane odpowiednio do wymagań i pomieszczeń użytkowników. Ponieważ szpitale coraz częściej stawiają na indywidualną kolorystykę frontów szaf, w krótkim czasie błyskawicznie zwiększyła się różnorodność kolorów. - Przeważnie w starszych szpitalach widać meble i szafy w zieleni albo wanilii - mówi Markus Ammann, kierownik wydziału Medical w firmie BLANCO Professional w Oberderdingen w Niemczech. - Te standardowe kolory coraz więcej zastępowane są przez wszystkie odcienie z palety RAL, Pantone albo NCS, co wymaga wysokiej elastyczności w malowaniu seryjnym przy ilości od 1 do 5 tysięcy sztuk.


    1489wieksze_001.jpg

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Blanco Professional ożywia kolorystycznie szpitale. Marko Büttgen (po lewej) oraz Markus Ammann (po prawej) prezentują pomalowane proszkowo wyposażenie.


    Tę elastyczność gwarantuje relatywnie prosta linia do malowania proszkowego, która ze względu na jakość i elastyczność, wykorzystuje farbę w całości. Przez linię malowania proszkowego w trybie 3-zmianowym przechodzi średnio 1000 blach dziennie. Zważywszy na wielkość serii produkcyjnej i różnorodność barw, zużywają się duże ilości farby proszkowej, ponieważ w ciągu 8 godzin może dochodzić do 24-krotnej zmiany koloru, ale także jeden kolor można nakładać na elementy przez 2 dni. A gdzie wiele się zużywa, tam, logicznie rozumując, można też sporo zaoszczędzić.

    Rozwiązanie problemu znalazł sam dostawca farby proszkowej, firma KABE, i to raczej w nietypowy sposób, jak tłumaczy Marko Büttgen, kierownik sprzedaży KABE Pulverlack Deutschland. - Zaproponowaliśmy wydziałowi Medical zamianę standardowego proszku na ultracienkowarstwowy proszek UDS - mówi. - W KABE mieliśmy pewność, że oszczędności proszku przy zastosowaniu cienkowarstwowej farby UDS będą znacznie wyższe niż przy kosztach dodatkowych za kilogram.


    1489wieksze_002.jpg

    Ultracienkowarstwowe farby proszkowe KABE już przy grubości 19 µm wykazują wysoki stopień pokrycia.

    Tagi: RAL, NCS, KABE, farba UDS,

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ doket 1 ponad rok temu Ale ta sama sytuacja - https://www.amart.pl/... Macie tam jakościowe rozwiązania i na takie właśnie warto postawić. Nie inwestujcie w byle co - kupujesz porządne rzeczy to masz rozwiązanie na lata i tego się trzymajcie.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji