• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2025 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(63)/2010

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Procesy Wspomagające

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.01.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3


    Dzięki doprowadzeniu do głowicy pistoletu AIRMIX dodatkowego powietrza (nazywanego również osłonowym), uzyskano możliwość doskonałego rozpylenia materiału malarskiego podawanego z pompy przy ciśnieniach znacznie poniżej 145 barów, w praktyce już od ok. 30 barów. W procesie wprowadzania powietrza osłonowego na głowice zastosowano technologię HVLP.


    Co to jest HVLP?

    Pistolety niskociśnieniowe – HVLP (z ang. High Valium Low Pressure) – zostały wprowadzone przez firmę DEVILBISS. Obecnie jest to ogólnodostępna technika aplikacji. HVLP jest przeznaczone do aplikacji farb i lakierów oraz bejc. Zalecenia aplikacji przewidują lepkość medium do 35 sekund kubka DIN4, czyli nie powinno się stosować farb i lakierów o dużej lepkości. Pneumatyka niskociśnieniowa - straty od 25% do 40% overspray, popularna technika aplikacji, bardzo często nie jest stosowana zgodnie z zaleceniami nastaw, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Optymalne nastawy i parametry to dostarczenie sprężonego powietrza w ilości od 600 do 900 l/min i praca w zakresie ciśnień od 1,5 do 2,5 bara. Podstawowe symbole tych technik aplikacji to HVLP, LVLP, VLP. Przeznaczenie to głównie sektor refinish – warsztaty samochodowe i przemysł, malowanie, lakierowanie, bejcowanie, patynowanie i inne nietypowe aplikacje, jak natrysk ceramiki, teflonów, olejów, itp. Wady metody to niewątpliwie duże zapotrzebowanie powietrza i problem z doskonałą atomizacją bardzo gęstych produktów.

    815107.jpg


    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    To tyle na temat korzeni, wróćmy do tematu XCITE™ AIRMIX®. Szczególnie zadowoleni będziecie Państwo z faktu, że współczynnik przenoszenia - dochodzący do ok. 86% w przypadku XCITE™ AIRMIX®, góruje nad znakomitą większością innych technik rozpylania. Pistolety są bardzo proste w obsłudze, pośrednio za atomizację odpowiedzialne są dwa typoszeregi dysz standard, seria 4 i HYDRO-2. Technologia niesie za sobą możliwości produkowania elementów o dużej powtarzalności i wysokich walorach estetycznych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów uzyskania gotowego wyrobu. W przypadku stosowania lakierów i farb wodorozcieńczalnych w połączeniu z technologiami XCITE™ AIRMIX® COOLAC® gwarantujemy redukcję kosztów nawet o 40%. AIRMIX® - technologia stosowania w pistoletach do ręcznej aplikacji XCITE, MVX i elektrostatycznej KMX, KMC, jak również w aplikacji automatycznej i elektrostatycznej ATX, AVX, AXC, AVC zasilanymi pompami FLOWMAX® TIGER, PROTEUS.

    815111.jpg

    Pistolet XCITE jest naprawdę ekscytujący, pełne wykonanie INOX, niska waga, doskonała ergonomia, sprawdzona technologia AIRMIX®, jest bezcennym narzędziem pracy dla każdego fachowca. Stosując pistolety XCITETM AIRMIX® z głowicą HVLP VX24K oraz wężami KX jesteś w stanie malować wydajnie i oszczędnie.


    Radosław Osiński

    dyrektor handlowy Top Finish Sp. z o.o.

    Tagi: Top Finish, HVLP,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...