• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(71)/2011

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    (z tolerancją ±10%) we wstępnej nagrzewnicy, potem elementy przechodzą przez stację zmiatania szczotkami wirującymi oraz odmuchu z odpowiednio dla danego typu detali ustawioną prędkością – to w celu usunięcia piasku, resztek liści i innych zanieczyszczeń z powierzchni elementów.


    Duża intensywność śrutowania zapewnia oczyszczenie powierzchni do stopnia SA 3

    Niezależnie od tego czy stalowe blachy lub kształtowniki (przed wejściem do śrutownicy) mają stan powierzchni odpowiadający zgodnie z normą DIN ISO 8502-1: 2007 stopniom skorodowania A, B, C lub D, uzyskany końcowy efekt śrutowania musi odpowiadać stopniom przygotowania SA 2, SA 2,5 lub SA 3. W celu osiągnięcia tak ambitnego celu śrutownica jest wyposażona w 8 wirników śrutujących typu EVO 38 z silnikiem napędowym mocy 38 kW każdy i łącznym wydatkiem ścierniwa do 500 kg/min. Elementy są równie intensywnie śrutowane od góry, jak i od dołu. Za komorą śrutującą jest zainstalowana druga stacja wirujących szczotek i odmuchu dla usuwania z ośrutowanych elementów pozostałości ścierniwa oraz pyłu – to jest szczególnie ważne przed malowaniem.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Wirniki śrutujące umieszczone poniżej komory śrutowniczej mogą być łatwo wymieniane dzięki opatentowanemu mocującemu je mechanizmowi. Jest to nie tylko udogodnienie przy pracach konserwacyjnych, lecz również zmniejsza niezbędną wielkość zagłębienia fundamentu maszyny. Wspomniana ostatnia cecha ma szczególne znaczenie w miejscach, gdzie wody gruntowe są bardzo płytko, dzięki temu można zmniejszyć koszty budowy fundamentu maszyny i można łatwiej zestawić cały system obróbki oraz transportu.

    1006zdms_002.jpg


    Linia malarska zawiera dwa układy malowania, każdy wyposażony w 8 pistoletów malarskich (4 od strony górnej i 4 od strony dolnej). To pozwala na przemienne malowanie stalowych blach oraz kształtowników czerwoną lub szarą farbą podkładową, bez potrzeby czyszczenia instalacji malarskiej.


    Ekonomiczny proces malowania z podwójnym systemem natrysku

    W zgodzie z przedstawionymi wymaganiami, linia malowania zawiera dwa układy malarskie, każdy wyposażony w 8 pistoletów malarskich (4 od strony górnej i 4 od strony dolnej). To pozwala na naprzemienne malowanie stalowych blach oraz kształtowników czerwoną lub szarą farbą podkładową, zależnie od aktualnego zapotrzebowania dla dalszej produkcji czy odbiorców bez potrzeby oczyszczania systemu malarskiego. Mogą to być różne kombinacje koloru: czerwony/czerwony, czerwony/szary itp. Równocześnie technicy z firmy Rősler upewnili się, że jest możliwe uzyskanie malarskiej powłoki gruntowej o grubości 15 μm w nieprzekraczalnej tolerancji ±3 μm. Taka wąska tolerancja grubości powłoki bardzo pomaga minimalizować zużycie rozpuszczalnikowej farby podkładowej, co oczywiście skutkuje znacznym obniżeniem kosztów tej operacji. Innym ważnym elementem przyczyniającym się do obniżenia kosztów malowania jest wykorzystanie ciepła ze wstępnej nagrzewnicy przed śrutowaniem do procesu suszenia powłoki malarskiej. Pozwoliło to na zredukowanie mocy układu suszenia po malowaniu ze 100 kW do 9 kW.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...