lub
- oświadczenie beneficjenta o braku konieczności przeprowadzenia postępowania OOŚ wraz z uzasadnieniem i odpowiednią podstawą prawną, jak również kartą informacyjną przedsięwzięcia (KIP) zawierającą informacje wymagane w art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2008 nr 199, poz. 1227).
Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP) składana przez wnioskodawcę jako załącznik do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej lub wniosku o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000, zawiera następujące elementy:
1. Rodzaj, skala i usytuowanie przedsięwzięcia.
2. Powierzchnia zajmowanej nieruchomości, a także obiektu budowlanego oraz dotychczasowym sposobie ich wykorzystywania i pokryciu nieruchomości szatą roślinną
4. Ewentualne warianty przedsięwzięcia.
5. Przewidywana ilości wykorzystywanej wody, surowców, materiałów, paliw oraz energii.
6. Rozwiązania chroniące środowisko.
7. Rodzaje i przewidywane ilości wprowadzanych do środowiska substancji lub energii przy zastosowaniu rozwiązań chroniących środowisko.
8. Możliwe transgraniczne oddziaływanie na środowisko.
9. Obszary podlegające ochronie na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, znajdujących się w zasięgu znaczącego oddziaływania przedsięwzięcia.
Planowane przedsięwzięcia należące do I grupy, czyli mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz przedsięwzięcia z II grupy mogące potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, jeżeli obowiązek przeprowadzenia OOŚ został stwierdzony w drodze screeningu, bezwzględnie wymagają uzyskania decyzji administracyjnej o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest:
1. regionalny dyrektor ochrony środowiska – dla przedsięwzięć:
a) należących do grupy I, takich jak:
- drogi,
- linie kolejowe,
- napowietrzne linie elektroenergetyczne,
- instalacje do przesyłu ropy naftowej, produktów naftowych, substancji chemicznych lub gazu,
Komentarze (0)