• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia i relacje

    Lakiernictwo Proszkowe

    Motoryzacja

    Wyroby Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  02.09.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Strona 1 z 2

    Po przerwie spowodowanej pandemią wraca konferencja Chemia i Motoryzacja, zaplanowana na 7 – 8 września, br., w Warszawie.

    Ponad roczne ograniczenia w organizowaniu konferencji i targów nie oznaczają, że firmy przestały pracować i się rozwijać. Pomimo obostrzeń prace rozwojowe trwają, wprowadzane są coraz bardziej wydajne produkty, nowatorskie technologie, prekursorskie wyposażenia itp. Wiele osób może być doprawdy zaskoczonych, jakie ostatnio nastąpiły zmiany. Część z tych nowości będzie można poznać podczas tegorocznej konferencji.

    Niższa emisja i koszty

    Niezwykły system farb proszkowych zapewniających znaczące skrócenie całego procesu malowania, istotne obniżenie kosztów oraz emisji lotnych związków organicznych ma po raz pierwszy przedstawić Enno T. Kok z AkzoNobel. Z kolei tych, których interesuje emisja LZO w farbach ciekłych, z pewnością zaciekawi prezentacja Piotra Ziegert z firmy Helios, który będzie mówił o systemach wodorozcieńczalnych i hybrydowych, czyli o połączeniu farb rozcieńczalnikowych z wodnymi. Ponadto po raz pierwszy na konferencji przedstawiciel firmy Kansai Altan, Anıla Başçetin, omówi kataforezę, coraz szerzej stosowaną w przemyśle motoryzacyjnym i kolejowym.

    Reklama
    ŚT - Targi Kielce 13.11-28.03 Julian
    Duże zmiany w aplikacji farb

    Niewątpliwie dużą atrakcją może być system nadruku farb prezentowany przez Sébastien Salze z firmy Sames Kremlin. Szczególnie że może on być używany zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Systemy znacząco zwiększające wydajność i usprawniające produkcję przedstawią Thibault Cognon z Sames Kremlin oraz Philippe Godbil z Graco. A sprawami związanymi z automatycznym malowaniem proszkowym zajmie się Michał Falkowski z firmy Gema.

    Tworzywa sztuczne coraz bardziej popularne

    Ze względu na swoje zalety nowoczesne tworzywa sztuczne przebojem wdzierają się do przemysłu motoryzacyjnego i nie tylko. Dlaczego tak się dzieje, jakie cechy decydują o rosnącej ich popularności, opowie Jacek Szczerba z Genplast. Natomiast jak można sprawdzać własności wizualne elementów z tworzyw, co jeszcze niedawno było problematyczne, przedstawi Tomasz Więckowski z firmy Eurotom, oferującej między innymi sprzęt BYK-Gardner.

    Połączenia klejone – jakość gwarantowana

    Przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, dr Jakub Kowalczyk i dr Dariusz Ulbrich, zaprezentują absolutny przebój w tej dziedzinie, czyli nieniszczące badania połączeń szyba-klej-stal. A Przemysław Kuśmierek z Bodo Möller Chemie omówi przykłady błędów w projektowaniu połączeń klejonych i sposoby ich eliminowania.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...