- Dzisiaj wywierana jest duża presja na optymalizację pracy lakierni, redukcję kosztów, ekologię, innowacje, utrzymywanie wysokiej jakości. Czy sprzęt Gema odpowiada tym wymaganiom?
- Wysoki stopień automatyzacji, włącznie z detekcyjnym wykrywaniem detali w połączeniu z systemami wieloosiowymi, pozwala ograniczyć ilość czynności wykonywanych ręcznie, utrzymywać stałą wysoką jakość przez długi okres, ograniczyć zużycie energii i zminimalizować ilość poprawek. Gema oferuje cały zakres wyrobów służący osiągnięciu tych efektów. Energooszczędne silniki do zespołów filtrów i innych elementów systemu, wraz z promiennikami, pomagają ograniczyć zużycie energii elektrycznej.
- Dzisiaj Gema jest częścią Graco Group. Co to zmieni dla klienta, który myśli o budowie lub modernizacji własnej lakierni?
- Jak wiemy, ma Pan zamiar wycofać się z wszystkich działań biznesowych, ale chyba wszelkie zagadnienia dotyczące sektora lakiernictwa będą Panu wciąż bliskie? Jak Pan widzi przyszłość malowania proszkowego na przestrzeni kilku następnych lat?
- Nowe rozwiązania związane z jakością farb, takie jak farby proszkowe o niskich temperaturach utwardzania, wysoki stopień automatyzacji i łatwa zmiana koloru otwierają nowe pole ich zastosowań. Rynek MDF i powłok plastikowych są rynkami, które będą rozwijać się coraz szybciej i dadzą nowe możliwości rozwoju. Wymagania dotyczące ekologii oraz rynki wschodzące są dodatkowymi siłami sprawczymi, które będą wpływać na stały rozwój.
- Jakie ma Pan osobiste plany po przejściu na emeryturę?
- Zachować sprawność umysłu. Wrócić na uczelnię, aby studiować architekturę.
- Życzę zatem spełnienia tego zamierzenia.
Rozmawiał
Grzegorz Petka
Komentarze (0)