Jak zawsze, do wygłoszenia prelekcji zaproszono osoby związane zawodowo z branżą obróbki powierzchni. Tym razem, poruszano takie tematy, jak: trendy rynkowe spełniane przez różne kataforezy (PPG), automatyzacja procesu lakierowania proszkowego i ciekłego (Wagner), wielowarstwowe rozwiązania antykorozyjne dla stali (IGP), farby proszkowe gwarantujące zawsze ten sam efekt (IGP), rozwiązania barierowej ochrony antykorozyjnej farb epoksydowych (Axalta), wady powłok lakierniczych (IMP), konstrukcje linii taktowych dla technologii bezchromowej i Oxsilan (Adal), sterowanie linią przygotowania powierzchni (Adal).
Ciekawe wystąpienie poprowadził także przedstawiciel Chemetall, który omówił historię planowania lakierni i wyboru technologii na przykładzie inwestycji dla firmy Cargotec. - Zanim w ogóle przystąpiono do budowy całej lakierni, miesiącami uzgadniano wybór procesu przygotowania powierzchni i dostawców - mówił Marcin Uszyński z Chemetall Polska. - Kiedy ostatecznie uzgodniono, że będzie to nasz Oxsilan, mieliśmy ogromny komfort pracy uczestnicząc z pełnym zaangażowaniem i otwartością w każdym etapie planowania i budowy linii.
Uczestnicy sympozjum podkreślają, że chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach, które są szansą do poszerzenia wiedzy fachowej, ale i wymiany doświadczeń oraz bliższego poznania osób z innych firm.
- Seminaria organizowane przez Chemetall Polska są doskonałą okazją do śledzenia najnowszych trendów rynku obróbki powierzchni, jak i przeglądu sprawdzonych technologii stosowanych od lat - ocenia Waldemar Klauze, projektant ds. procesów technologicznych w firmie Amica Wronki SA. - Prelegenci tegorocznego sympozjum, choć w dużej mierze poruszali znaną tematykę, potrafili rzucić nowe światło na niektóre aspekty technologiczne, ale także na nowe tematy, takie jak pozyskiwanie środków unijnych. Ponadto, uczestnicy sympozjum mieli wiele okazji do rozmów i dyskusji z dostawcami oraz innymi użytkownikami chemikaliów i urządzeń, co jest nieocenionym uzupełnieniem takich spotkań.
Komentarze (0)